Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW corrado, podczas jazdy zapala się kontrolka braku smarowania silnika.

28 Maj 2011 15:22 2642 6
  • Poziom 8  
    Witam , mam VW corrado G60 z 89r i taki problem że auto jak jest zimne odpala bez problemu nawet po dłuższym postoju ale jak chce dodać mu gazu to przerywa tak jak by nie palił na wszystkie gary a jak sobie pochodzi na wolnych obrotach i się nagrzeje to już się ładnie wkręca na obroty i na ciepłym silniku też ładnie odpala , i podczas jazdy niezależnie od prędkości , przejechanych km czasami zaczyna migać kontrolka braku ciśnienia smarowania silnika i w tym momencie zaczyna coś brzęczeć i jade dalej jade to po chwili ustanie migać i brzęczeć ale znowu się po chwili tak robi z tym że nie zawsze.
  • Poziom 28  
    Pomiar ciśnienia i sprawdzić czujnik.
  • Poziom 9  
    mozesz tracic cisnienie przez czujnik cisnienia oleju ktory moze byc pekniety ale golym okiem tego nie zobaczysz.
  • Poziom 39  
    Hoody_89 napisał:
    mozesz tracic cisnienie przez czujnik cisnienia oleju ktory moze byc pekniety ale golym okiem tego nie zobaczysz.

Toś przesadził teraz, pękniety czujnik i spadek ciśnienia, a gołym okiem sucho pod autem?
    Chyba że miałeś na myśli wskazania- winna może być również instalacja,
    Bo przy nagrzanym silniku na wolnych obrotach, lampka świeciła by ciągle, a nie od przypadku.

Brzęczenie? może pompa sie rozlatuje.
    Właściwa odpowiedź już padła, tylko do działania.
  • Poziom 9  
    brzeczenie moze byc powiazane z kontrolka oleju , w przypadku mojego sdamochodu tak by ze gdy mialem uszkodzony czujnik oleju (pekniety) to tracil cisnienie i kontrolka mrugala i brzeczyk razem z nia. taka opcja mysle. ale jak padla dobra odpowiedz to fakt niech sprawdzi cisnienie i czujnik.
  • Poziom 8  
    Na razie nie mam czasu bo jestem w trasie ale jak tylko znajde chwilę czasu to posprawdzam a i ostatnio zauważyłem spadek mocy silnika , chyba będę musiał robić remont.A jeszcze takie pytanie czy koledze hoody_89 ten brzęczyk wraz z kontrolką dawał o sobie znać cały czas czy wyrywkowo podczas jazdy?
  • Poziom 9  
    Jak spadalo cisnienie oleju, to kontrolka zaczela mrygac i do tego brzeczyk razem z nim i to dopiero mozna bylo wylaczyc po zgaszeniu silnika po czym po odpaleniu przez jakas chwile bylo ok po czym znow powtorka cisnienie spadalo i kontrolka wraz z brzeczykiem sie odzywaly.