Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Unifon lf-8. Gdzie podłączyć przewody wychodzące ze ściany?

28 Maj 2011 16:41 5217 15
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z podłączeniem domofonu Unifon lf-8.
    Nie wiem, gdzie podłączyć przewody wychodzące ze ściany(brązowy, pomarańczowy, czerwony i niebieski), oraz gdzie podłączyć słuchawkę(te trzy przewody, które widać na zdjęciu-biały, zielony i czerwony)
    Podłączenie Unifon lf-8. Gdzie podłączyć przewody wychodzące ze ściany?
    Prosiłbym o jakieś wskazówki co do podłączenia.
  • Poziom 20  
    Unifon LF-8 jest unifonem cyfrowym potrzebującym do pracy jedynie dwóch przewodów. Napisz jaką posiadasz instalację. Generalnie między zaciskami L+, L- powinno być ok. 6V.
  • Poziom 10  
    Nie wiem jaka jest instalacja. Niedawno wynająłem to mieszkanie(w bloku). Poprzednio mieszkał tam starszy pan i jego rodzina zdemontowała domofon, aby nie wpuszczał obcych. Ze ściany wychodzą 4 przewody. I jeszcze nie wiem jak ma być podłączona słuchawka, bo też jest wyrwana.
  • Poziom 17  
    Najprościej będzie jak rzucisz okiem na dole co to za domofon. Ustaw na zworkach numer swojego mieszkania, poszukaj na przewodach napięcia jak napisał kolega powyżej, podłącz zgodnie z polaryzacją do unifonu.
  • Poziom 20  
    Czy panel przy wejściu posiada przyciski mechaniczne oddzielnie do każdego z mieszkań, czy może cyferblat z wyświetlaczem, cyknij fotkę panela wejściowego.
  • Poziom 10  
    dzięki za pomoc. Domofon już podłączyłem(znalazłem te 6 V i podłączyłem zgodnie z polaryzacją do zacisków L- i L+, ale nadal nie wiem jak podłączyć słuchawkę do tej płytki. Na dole jest cyferblat.
  • Poziom 20  
    Samą słuchawkę podłącz do górnej płytki, przy isostacie masz na druku oznaczenie S ( tam dajesz biały ) po przeciwnej masz M ( tam dajesz zielony ) na dole płytki masz duże pole lutownicze z napisem obok Z2 ( tam dajesz czerwony ) i musi biegać ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    dzięki wielkie za pomoc. Podłączyłem tak jak mówisz i jak narazie śmiga. Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    W takim razie cieszę się że mogłem pomóc oby śmigało po wieki.
  • Poziom 2  
    Witam

Chciałbym troszkę odświeżyć wątek znajomych babcia ma podobny unifon i tu mam pytanie jak podłączyć wyłącznik suwakowy aby wyłączać na noc unifon i go włączać w dzień. Potrzeba jest tego bo obok mieszkają "pijaczki" często mylą numer mieszkania a niechcemy demontować całości.
    Będe wdzięczny za podpowiedz.
    pozdarwiam
    Tomek
  • Poziom 27  
    Przerwać jeden z przewodów zasilających (obojętne który) i wstawić wyłącznik.
  • Poziom 2  
    Dzięki za podpowiedz. Nie jestem fachowcem dlatego wolałem spytać aby czegoś nie spaprać :D
  • Poziom 11  
    Witam ,przyłacze sie do tematu.

Koledzy mam takiego Unifona LF8 -instalacja 2 żyłowa,blok.
    Chce go zmienić na Genway wl-02nefd
    Czy to bedzie działać i da sie zaprogramowac nr mieszkania .
    A jesli nie bedzie działac to na co taniego mogę tego LF8 zmienić?
  • Poziom 27  
    flatron316 napisał:

Chce go zmienić na Genway wl-02nefd
    Czy to bedzie działać i da sie zaprogramowac nr mieszkania .

Nie
    flatron316 napisał:
    A jesli nie bedzie działac to na co taniego mogę tego LF8 zmienić?

Najlepiej na inny produkcji Laskomex.
    http://www.laskomex-sklep.pl/12-unifony
  • Poziom 11  
    Dzieki Karl102

A może cos innego z Genway -i podejdzie ?
    Widze ze najtansze sa i dość ładne.
  • Poziom 27  
    flatron316 napisał:

A może cos innego z Genway -i podejdzie ?

Nie da się. To inna filozofia działania.