Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka LG RH278H- jak połączyć z telewizorem SAMSUNG 32C530

mirnn1 28 Maj 2011 16:50 4035 8
  • #1 28 Maj 2011 16:50
    mirnn1
    Poziom 10  

Witam. Posiadam nagrywarkę LG , telewizor LCD .Urządzenia są połączone standartowo tj. kabel antenowy do nagrywarki , z nagrywarki do telewizora . Dodatkowo euro-euro. Problem polega na jakości sygnału . Podłączono mi sygnał naziemnej telewizji cyfrowej / kablówka/. Na telewizorze odbiór jest o.k. . Jednak nagrany program przez nagrywarkę jest wątpliwej jakości. Nagrywarka widzi sygnał analogowy , bo taką ma głowicę do odbioru sygnału. Czy jest możliwość, aby sygnał nagrywała z telewizora.

0 8
  • #2 28 Maj 2011 23:34
    Andrzej59
    Poziom 18  

Jeśli masz kablówkę to weś sygnał z dekodera kablówki
    Opiszę jak jest u mnie
    Mam kablówkę z Vectry telewizor Sony i nagrywarkę Sony
    Kabel antenowy jest do nagrywarki i dalej do telewizora
    Dekoder z telewizorem i nagrywarką dwoma kablami euro
    Nagrywam albo przez głowicę nagrywarki albo kanały niedostępne w analogu z dekodera cyfrowego przez eurozłącze

0
  • #3 29 Maj 2011 11:28
    irekr
    Moderator

Większość telewizorów ma możliwość podglądania tego co się ogląda na złączu SCART/EURO na którym jest podłączona nagrywarka.
    Ale:
    1. Trzeba sprawdzić w jakim trybie wejścia jest ustawiona nagrywarka. W menu powinno być ustawianie trybu wejść/wyjść złącza AV w nagrywarce. Są zasadnicze dwa tryby:
    - Video composite (CVBS)
    - RGB.
    Odbiornik telewizyjny najczęściej podaje do magnetowidu sygnał video composite, natomiast po tym samym złączu może odbierać z nagrywarki/magnetowidu sygnał w obu formatach.
    2. Prawidłowo ustawione opcje to:
    - wejście po AV w Video (CVBS)
    - wyjście z nagrywarki po RGB
    3. Odbiornik powinien automatycznie rozpoznać format sygnału z nagrywarki, najczęściej działa to tak, że po podaniu sygnału RGB odłącza wejście CVBS.
    4. Nie jest możliwe jednoczesne przesyłanie sygnału RGB w obie strony.
    5. Połączenia dźwięku są kompatybilne we wszystkich formatach.

Uwaga: sygnał analogowy o złej jakości nagrany na nagrywarkę będzie znacznie gorszy niż przekaz on line z uwagi na działanie kompresji zapisu DVD. Układ "stara się" korygować błędy, jednak poniżej pewnej granicy ta korekcja powoduje jeszcze większe pogorszenie jakości sygnału. Jest to szczególnie uciążliwe przy zapisie w trybie LP i ELP.

Jak z jakością sygnału w Twoim odbiorniku? Gdzie mieszkasz..?

Trochę dziwi mnie ze jakość obrazu z tunera nagrywarki jest złej jakości. Z reguły tunery w nagrywarkach są lepszej jakości niż w telewizorach, najlepsze tunery są w Panasonicach ale za to inne parametry w tych nagrywarkach nie są najlepsze. Sony nie należy do wyjątków, tunery są najczęściej robione pod przekaz z telewizji kablowych i dość łatwo je przesterować, do tego nie są tak czułe jak tunery w Panasonicach, za to mają lepiej zrobione dopasowanie do impedancji kabla (mniejsze odbicia, mniejsze błędy czasowe). Coś za coś, nie ma sprzętu bez mankamentów.

0
  • #4 29 Maj 2011 12:54
    mirnn1
    Poziom 10  

Mieszkam w Grójcu , mazowieckie . Sygnał jest dobry. Wszystkie ustawienia są o.k.
    W kablu jest sygnał analogowy i cyfrowy . Nagrywarka widzi tylko sygnał analog. Podejrzewam że jedyne wyjście , aby nagrywać sygnał cyfrowy, to zakup cyfrowej nagrywarki.

0
  • #5 29 Maj 2011 22:52
    irekr
    Moderator

Powiem szczerze że nie widziałem nagrywarki na MPEG4, co innego nagrywanie na pamięci zewnętrzne w dekoderach, taka opcje mają wszystkie lub prawie wszystkie.
    Mam ten sam problem ze swoja analogową nagrywarką, obecnie nagrywam wyłącznie z satelity ale niebawem zaopatrzę się w oddzielny tuner DVB posiadający timer włączania i wyłączania.

0
  • #6 29 Maj 2011 23:29
    agraba
    Poziom 18  

Witam,
    Nagrywarki z dyskami twardymi oraz z tunerem MPEG4 istnieją, ale są kompletnie niedostępne na naszym rynku. Widziałem taką w Paryżu dwa lata temu (tak, tak!), ale kosztowała 1300 Euro. Spróbuj podłączyć telewizor do górnego wejścia w nagrywarce (oznaczonego jako dekoder). Sprawdź, które wejście w telewizorze oznaczone jest RGB i to z nim podłącz nagrywarkę.

0
  • #7 30 Maj 2011 11:30
    mirnn1
    Poziom 10  

Podpiąłem się pod górny wtyk euro, jakość nieznacznie się poprawiła. Ale różnica pomiędzy analogiem a cyfrą i tak jest znaczna. Pozostanie mi chyba zakup lub dzierżawa dekodera .
    DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC . Zamykam temat i pozdrawiam.

0
  • #9 02 Cze 2011 17:52
    hojlo1
    Poziom 35  

Poplątanie z pomieszaniem.

Zacząć od dokładnego przeczytania instrukcji obsługi.

Można uznać że "zawodowo" instaluje nagrywarki (DVD/PVR itp. - obecnie mam znowu chwilowo 3 w domu) i wszystko zależy od prawidłowych podłączeń i ustawień.

Każda taka nagrywarka nagrywa cyfrowo (większość w mpeg2) i oprócz doboru okablowania , podłączeń , trzeba tryb nagrania wybrać.
    Większość nagrywarek podłączonych jest pod STB analogowo (EuroRGB - krótki dobrze ekranowany kabel) i jakość nagrania jest ciężka do odróżnienie od samego STB.
    Z samej anteny będzie gorzej(od STB), ale porównywalnie z tym co TV "widzi" z tej samej anteny.
    Podstawa to instrukcja.

Kłopoty?....np przy odtwarzaniu (wycinek):
    Jak ktoś nagrał (umownie) 1/2 rozdzielczości PAL bo tak kompresje ustawił i zapuszcza na TV z przeplotem "znowu 1/2 PAL" (czyli w sumie 1/4 oryginalnego sygnału)... niech się nie dziwi że ma zły obraz.

Co ciekawe - często ten obraz jest zarejestrowany b.dobrej jakości, ale znowu zapuszczany na TV z przeplotem (czyli pogarszany znacznie przy przesyle na TV)

Zasada identyczna jak np. przy odtwarzaczach DVD.
    Wrzucić film i raz go podać np przez Eurozłącze na LCD , a drugi raz np przez Component (progresywnie) czy przez HDMI.
    Jak już zobaczy się szokującą różnicę w obrazie na plus - zastanowić się co się zmieniło, jak przecież płyta ta sama.
    Jak już się opanuje odtwarzanie = brać się ze eksperymenty z nagrywaniem.
    Potem podobny eksperyment z własnym nagraniem.
    ......
    Instrukcja to podstawa.

0