Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywarka LG RH278H- jak połączyć z telewizorem SAMSUNG 32C530

28 May 2011 16:50 4707 8
  • Level 10  
    Witam. Posiadam nagrywarkę LG , telewizor LCD .Urządzenia są połączone standartowo tj. kabel antenowy do nagrywarki , z nagrywarki do telewizora . Dodatkowo euro-euro. Problem polega na jakości sygnału . Podłączono mi sygnał naziemnej telewizji cyfrowej / kablówka/. Na telewizorze odbiór jest o.k. . Jednak nagrany program przez nagrywarkę jest wątpliwej jakości. Nagrywarka widzi sygnał analogowy , bo taką ma głowicę do odbioru sygnału. Czy jest możliwość, aby sygnał nagrywała z telewizora.
  • Level 20  
    Jeśli masz kablówkę to weś sygnał z dekodera kablówki
    Opiszę jak jest u mnie
    Mam kablówkę z Vectry telewizor Sony i nagrywarkę Sony
    Kabel antenowy jest do nagrywarki i dalej do telewizora
    Dekoder z telewizorem i nagrywarką dwoma kablami euro
    Nagrywam albo przez głowicę nagrywarki albo kanały niedostępne w analogu z dekodera cyfrowego przez eurozłącze
  • Moderator
    Większość telewizorów ma możliwość podglądania tego co się ogląda na złączu SCART/EURO na którym jest podłączona nagrywarka.
    Ale:
    1. Trzeba sprawdzić w jakim trybie wejścia jest ustawiona nagrywarka. W menu powinno być ustawianie trybu wejść/wyjść złącza AV w nagrywarce. Są zasadnicze dwa tryby:
    - Video composite (CVBS)
    - RGB.
    Odbiornik telewizyjny najczęściej podaje do magnetowidu sygnał video composite, natomiast po tym samym złączu może odbierać z nagrywarki/magnetowidu sygnał w obu formatach.
    2. Prawidłowo ustawione opcje to:
    - wejście po AV w Video (CVBS)
    - wyjście z nagrywarki po RGB
    3. Odbiornik powinien automatycznie rozpoznać format sygnału z nagrywarki, najczęściej działa to tak, że po podaniu sygnału RGB odłącza wejście CVBS.
    4. Nie jest możliwe jednoczesne przesyłanie sygnału RGB w obie strony.
    5. Połączenia dźwięku są kompatybilne we wszystkich formatach.

Uwaga: sygnał analogowy o złej jakości nagrany na nagrywarkę będzie znacznie gorszy niż przekaz on line z uwagi na działanie kompresji zapisu DVD. Układ "stara się" korygować błędy, jednak poniżej pewnej granicy ta korekcja powoduje jeszcze większe pogorszenie jakości sygnału. Jest to szczególnie uciążliwe przy zapisie w trybie LP i ELP.

Jak z jakością sygnału w Twoim odbiorniku? Gdzie mieszkasz..?

Trochę dziwi mnie ze jakość obrazu z tunera nagrywarki jest złej jakości. Z reguły tunery w nagrywarkach są lepszej jakości niż w telewizorach, najlepsze tunery są w Panasonicach ale za to inne parametry w tych nagrywarkach nie są najlepsze. Sony nie należy do wyjątków, tunery są najczęściej robione pod przekaz z telewizji kablowych i dość łatwo je przesterować, do tego nie są tak czułe jak tunery w Panasonicach, za to mają lepiej zrobione dopasowanie do impedancji kabla (mniejsze odbicia, mniejsze błędy czasowe). Coś za coś, nie ma sprzętu bez mankamentów.
  • Level 10  
    Mieszkam w Grójcu , mazowieckie . Sygnał jest dobry. Wszystkie ustawienia są o.k.
    W kablu jest sygnał analogowy i cyfrowy . Nagrywarka widzi tylko sygnał analog. Podejrzewam że jedyne wyjście , aby nagrywać sygnał cyfrowy, to zakup cyfrowej nagrywarki.
  • Moderator
    Powiem szczerze że nie widziałem nagrywarki na MPEG4, co innego nagrywanie na pamięci zewnętrzne w dekoderach, taka opcje mają wszystkie lub prawie wszystkie.
    Mam ten sam problem ze swoja analogową nagrywarką, obecnie nagrywam wyłącznie z satelity ale niebawem zaopatrzę się w oddzielny tuner DVB posiadający timer włączania i wyłączania.
  • Level 20  
    Witam,
    Nagrywarki z dyskami twardymi oraz z tunerem MPEG4 istnieją, ale są kompletnie niedostępne na naszym rynku. Widziałem taką w Paryżu dwa lata temu (tak, tak!), ale kosztowała 1300 Euro. Spróbuj podłączyć telewizor do górnego wejścia w nagrywarce (oznaczonego jako dekoder). Sprawdź, które wejście w telewizorze oznaczone jest RGB i to z nim podłącz nagrywarkę.
  • Level 10  
    Podpiąłem się pod górny wtyk euro, jakość nieznacznie się poprawiła. Ale różnica pomiędzy analogiem a cyfrą i tak jest znaczna. Pozostanie mi chyba zakup lub dzierżawa dekodera .
    DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC . Zamykam temat i pozdrawiam.
  • Level 35  
    Poplątanie z pomieszaniem.

Zacząć od dokładnego przeczytania instrukcji obsługi.

Można uznać że "zawodowo" instaluje nagrywarki (DVD/PVR itp. - obecnie mam znowu chwilowo 3 w domu) i wszystko zależy od prawidłowych podłączeń i ustawień.

Każda taka nagrywarka nagrywa cyfrowo (większość w mpeg2) i oprócz doboru okablowania , podłączeń , trzeba tryb nagrania wybrać.
    Większość nagrywarek podłączonych jest pod STB analogowo (EuroRGB - krótki dobrze ekranowany kabel) i jakość nagrania jest ciężka do odróżnienie od samego STB.
    Z samej anteny będzie gorzej(od STB), ale porównywalnie z tym co TV "widzi" z tej samej anteny.
    Podstawa to instrukcja.

Kłopoty?....np przy odtwarzaniu (wycinek):
    Jak ktoś nagrał (umownie) 1/2 rozdzielczości PAL bo tak kompresje ustawił i zapuszcza na TV z przeplotem "znowu 1/2 PAL" (czyli w sumie 1/4 oryginalnego sygnału)... niech się nie dziwi że ma zły obraz.

Co ciekawe - często ten obraz jest zarejestrowany b.dobrej jakości, ale znowu zapuszczany na TV z przeplotem (czyli pogarszany znacznie przy przesyle na TV)

Zasada identyczna jak np. przy odtwarzaczach DVD.
    Wrzucić film i raz go podać np przez Eurozłącze na LCD , a drugi raz np przez Component (progresywnie) czy przez HDMI.
    Jak już zobaczy się szokującą różnicę w obrazie na plus - zastanowić się co się zmieniło, jak przecież płyta ta sama.
    Jak już się opanuje odtwarzanie = brać się ze eksperymenty z nagrywaniem.
    Potem podobny eksperyment z własnym nagraniem.
    ......
    Instrukcja to podstawa.