Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka LG RH278H- jak połączyć z telewizorem SAMSUNG 32C530

28 Maj 2011 16:50 4470 8
 • Poziom 10  
  Witam. Posiadam nagrywarkę LG , telewizor LCD .Urządzenia są połączone standartowo tj. kabel antenowy do nagrywarki , z nagrywarki do telewizora . Dodatkowo euro-euro. Problem polega na jakości sygnału . Podłączono mi sygnał naziemnej telewizji cyfrowej / kablówka/. Na telewizorze odbiór jest o.k. . Jednak nagrany program przez nagrywarkę jest wątpliwej jakości. Nagrywarka widzi sygnał analogowy , bo taką ma głowicę do odbioru sygnału. Czy jest możliwość, aby sygnał nagrywała z telewizora.
 • Poziom 20  
  Jeśli masz kablówkę to weś sygnał z dekodera kablówki
  Opiszę jak jest u mnie
  Mam kablówkę z Vectry telewizor Sony i nagrywarkę Sony
  Kabel antenowy jest do nagrywarki i dalej do telewizora
  Dekoder z telewizorem i nagrywarką dwoma kablami euro
  Nagrywam albo przez głowicę nagrywarki albo kanały niedostępne w analogu z dekodera cyfrowego przez eurozłącze
 • Moderator
  Większość telewizorów ma możliwość podglądania tego co się ogląda na złączu SCART/EURO na którym jest podłączona nagrywarka.
  Ale:
  1. Trzeba sprawdzić w jakim trybie wejścia jest ustawiona nagrywarka. W menu powinno być ustawianie trybu wejść/wyjść złącza AV w nagrywarce. Są zasadnicze dwa tryby:
  - Video composite (CVBS)
  - RGB.
  Odbiornik telewizyjny najczęściej podaje do magnetowidu sygnał video composite, natomiast po tym samym złączu może odbierać z nagrywarki/magnetowidu sygnał w obu formatach.
  2. Prawidłowo ustawione opcje to:
  - wejście po AV w Video (CVBS)
  - wyjście z nagrywarki po RGB
  3. Odbiornik powinien automatycznie rozpoznać format sygnału z nagrywarki, najczęściej działa to tak, że po podaniu sygnału RGB odłącza wejście CVBS.
  4. Nie jest możliwe jednoczesne przesyłanie sygnału RGB w obie strony.
  5. Połączenia dźwięku są kompatybilne we wszystkich formatach.

  Uwaga: sygnał analogowy o złej jakości nagrany na nagrywarkę będzie znacznie gorszy niż przekaz on line z uwagi na działanie kompresji zapisu DVD. Układ "stara się" korygować błędy, jednak poniżej pewnej granicy ta korekcja powoduje jeszcze większe pogorszenie jakości sygnału. Jest to szczególnie uciążliwe przy zapisie w trybie LP i ELP.

  Jak z jakością sygnału w Twoim odbiorniku? Gdzie mieszkasz..?

  Trochę dziwi mnie ze jakość obrazu z tunera nagrywarki jest złej jakości. Z reguły tunery w nagrywarkach są lepszej jakości niż w telewizorach, najlepsze tunery są w Panasonicach ale za to inne parametry w tych nagrywarkach nie są najlepsze. Sony nie należy do wyjątków, tunery są najczęściej robione pod przekaz z telewizji kablowych i dość łatwo je przesterować, do tego nie są tak czułe jak tunery w Panasonicach, za to mają lepiej zrobione dopasowanie do impedancji kabla (mniejsze odbicia, mniejsze błędy czasowe). Coś za coś, nie ma sprzętu bez mankamentów.
 • Poziom 10  
  Mieszkam w Grójcu , mazowieckie . Sygnał jest dobry. Wszystkie ustawienia są o.k.
  W kablu jest sygnał analogowy i cyfrowy . Nagrywarka widzi tylko sygnał analog. Podejrzewam że jedyne wyjście , aby nagrywać sygnał cyfrowy, to zakup cyfrowej nagrywarki.
 • Moderator
  Powiem szczerze że nie widziałem nagrywarki na MPEG4, co innego nagrywanie na pamięci zewnętrzne w dekoderach, taka opcje mają wszystkie lub prawie wszystkie.
  Mam ten sam problem ze swoja analogową nagrywarką, obecnie nagrywam wyłącznie z satelity ale niebawem zaopatrzę się w oddzielny tuner DVB posiadający timer włączania i wyłączania.
 • Poziom 20  
  Witam,
  Nagrywarki z dyskami twardymi oraz z tunerem MPEG4 istnieją, ale są kompletnie niedostępne na naszym rynku. Widziałem taką w Paryżu dwa lata temu (tak, tak!), ale kosztowała 1300 Euro. Spróbuj podłączyć telewizor do górnego wejścia w nagrywarce (oznaczonego jako dekoder). Sprawdź, które wejście w telewizorze oznaczone jest RGB i to z nim podłącz nagrywarkę.
 • Poziom 10  
  Podpiąłem się pod górny wtyk euro, jakość nieznacznie się poprawiła. Ale różnica pomiędzy analogiem a cyfrą i tak jest znaczna. Pozostanie mi chyba zakup lub dzierżawa dekodera .
  DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC . Zamykam temat i pozdrawiam.
 • Poziom 35  
  Poplątanie z pomieszaniem.

  Zacząć od dokładnego przeczytania instrukcji obsługi.

  Można uznać że "zawodowo" instaluje nagrywarki (DVD/PVR itp. - obecnie mam znowu chwilowo 3 w domu) i wszystko zależy od prawidłowych podłączeń i ustawień.

  Każda taka nagrywarka nagrywa cyfrowo (większość w mpeg2) i oprócz doboru okablowania , podłączeń , trzeba tryb nagrania wybrać.
  Większość nagrywarek podłączonych jest pod STB analogowo (EuroRGB - krótki dobrze ekranowany kabel) i jakość nagrania jest ciężka do odróżnienie od samego STB.
  Z samej anteny będzie gorzej(od STB), ale porównywalnie z tym co TV "widzi" z tej samej anteny.
  Podstawa to instrukcja.

  Kłopoty?....np przy odtwarzaniu (wycinek):
  Jak ktoś nagrał (umownie) 1/2 rozdzielczości PAL bo tak kompresje ustawił i zapuszcza na TV z przeplotem "znowu 1/2 PAL" (czyli w sumie 1/4 oryginalnego sygnału)... niech się nie dziwi że ma zły obraz.

  Co ciekawe - często ten obraz jest zarejestrowany b.dobrej jakości, ale znowu zapuszczany na TV z przeplotem (czyli pogarszany znacznie przy przesyle na TV)

  Zasada identyczna jak np. przy odtwarzaczach DVD.
  Wrzucić film i raz go podać np przez Eurozłącze na LCD , a drugi raz np przez Component (progresywnie) czy przez HDMI.
  Jak już zobaczy się szokującą różnicę w obrazie na plus - zastanowić się co się zmieniło, jak przecież płyta ta sama.
  Jak już się opanuje odtwarzanie = brać się ze eksperymenty z nagrywaniem.
  Potem podobny eksperyment z własnym nagraniem.
  ......
  Instrukcja to podstawa.