Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy to wina mieszalnika gazu i powietrza ?

jarko34 28 Maj 2011 17:34 1985 9
  • #1 28 Maj 2011 17:34
    jarko34
    Poziom 8  

Witam, w Audi A6 2.4 V6 posiadam instalację Landi renzo, przez 5 lat chodziła Ok. Rok temu wywaliło mi czujnik ciśnienia gazu. Wymieniłem. Dalej zaczął szarpąć, myślałem, że to instalacja, wgrali mi nowe softa. Było trochę lepiej. Soft jak się okazało wgrano mi na 3 walniętych świecach. Zwiększyło się zużycie gazu. Wymieniłem świece bez ponownego wgrania softa. Zauważyłem po jakimś czasie, że ubywa mi w zbiorniku wyrównawczym płyn. Wymieniłem uszczelki pod głowicami które były planowane. Płyn dalej ubywa. Mechanik doszedł do wniosku, że może poszedł mieszalnik gazu i powietrza, i pobiera wodę która ma go podgrzewać i spala gaz z wodą. Faktem jest ,że samochód ładnie mi dymił na biało. Proszę powiedzieć czy może faktycznie to wina mieszalnika??? dzisiaj Odłączył mi instalację i będę przez kilka dni jeździł na paliwie. Jeżeli nie będzie brał, to być może faktycznie jest to wina mieszalnika lub innego urządzenia w instalacji. Jeżeli macie wiedzę w tym zakresie to, podzielcie się ze mną, dajcie wskazówki co mam dalej robić, bo już nie mam sił do tego mojej audi. Chyba ja podpalę albo utopie w Odrze. Ciekawie ile taki mieszalnik kosztuje? Z góry dzięki.

0 9
  • #2 28 Maj 2011 23:33
    kamilek007
    Poziom 15  

nie mieszalnik a reduktor. Tak to może być jego wina.

0
  • #3 02 Cze 2011 07:48
    jarko34
    Poziom 8  

Odłączyłem instalację a płyn dalej gdzieś znika. Hmmm... czy wiecie co to może być???

0
  • #4 02 Cze 2011 08:52
    ElpigazN
    VIP Zasłużony dla elektroda

jarko34 napisał:
    Odłączyłem instalację a płyn dalej gdzieś znika. Hmmm... czy wiecie co to może być???

Uszczelka pod głowicą.

0
  • #5 02 Cze 2011 10:39
    tzok
    Moderator Samochody

Skoro uszczelka była wymieniona i głowica splanowana to może być - chłodnica, nagrzewnica, pompa wody, pęknięta głowica, pęknięty blok... skoro dymi na biało to można zawęzić do uszczelki lub pęknięcia głowicy/bloku, choć może dymić na LPG... kto do takiego auta zakłada instalację mieszalnikową?!? Chyba, że jednak masz wtryski tylko mylisz mieszalnik z parownikiem/reduktorem.

0
  • #6 02 Cze 2011 13:22
    ElpigazN

tzok napisał:
    Skoro uszczelka była wymieniona i głowica splanowana to może być - chłodnica, nagrzewnica, pompa wody, pęknięta głowica, pęknięty blok... skoro dymi na biało to można zawęzić do uszczelki lub pęknięcia głowicy/bloku, choć może dymić na LPG... kto do takiego auta zakłada instalację mieszalnikową?!? Chyba, że jednak masz wtryski tylko mylisz mieszalnik z parownikiem/reduktorem.

Wystarczy źle splanować głowicę i dalej to samo.

0
  • #7 04 Cze 2011 16:25
    jarko34
    Poziom 8  

znaleźli usterke, jakś przewód był wadliwy i puszczał płyn.... Oby to była prawda, okaże się za dwa trzy dni....

0
  • #8 09 Cze 2011 20:19
    jarko34
    Poziom 8  

Dalej ubywa płynu, w mniejszym stopniu, ale ubywa..... nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee wytrzymam

0
  • #9 10 Cze 2011 17:11
    ElpigazN

jarko34 napisał:
    Dalej ubywa płynu, w mniejszym stopniu, ale ubywa..... nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee wytrzymam

Kolego podjedź do dobrego mechanika. Poproś, żeby ci sprawdzili czy nie masz walnietej uszczelki pod głowicą. Nie ważne, że była robiona. Mają tką kapilarę, którą wkładają na zbiorniczek płynu i jak odczyn się zabarwi na określony kolor to znaczy, że puszcza uszczelka. Kosztuje to chyba około 50 zł.

0
  • #10 28 Cze 2011 21:30
    jarko34
    Poziom 8  

No i przestało lecieć. Wlałem do układu chłodzenia jakiś amerykański uszczelniacz i zadziałało. Wyregulowałem gaz, pali 10 na 100 i jest OK !!! Huuurrrraaaaaaaa

0
  Szukaj w 5mln produktów