Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofer GDN 20/40/6 x 2

lubieelektryke 28 May 2011 20:05 1249 6
    lubieelektryke
    Level 11  
    Witam
    Idąc kiedyś ze szkoły zobaczyłem złomiarza, którego znam bo często jest na moim osiedlu. Patrze na jego przyczepkę a tam widzę 2 głośniki. Ja za nim w te pędy i się
    pytam czy mogę zobaczyć te głośniki. Pokazuje mi i z tyłu widzę napis GDN 20/40/6.
    Myślałem, że ze szczęścia oszaleje. Pytam się go za ile mi je sprzeda, a ten bierz 2 za 5zł. Dałem mu kasę i do domu wracam z 2 głośnikami. W nich musiałem wymienić
    membrany, zawieszenia, i kopułki (wyszło w granicach 30zł). Teraz jestem dumny z ich posiadania, ale chce je wykorzystać. Podjąłem decyzję, zrobię subwoofer.

Teraz moje pytanko:
    -Czy da się jakiś subwoofer z nich zrobić( mam stare kolumny CAT Berlin 2000 i mogę
    z tego zrobić jakąś skrzynkę ).

Jestem kompletnie zielony, proszę o pomoc a osoby dbające o forum proszę o nie przenoszenie do kosza, a poprawienie.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Regenerowałeś na oryginalnych częściach ? Jeśli nie, to musisz pomierzyć bo parametrów na pewno trzymać nie będą.
  • Helpful post
    goraj krzysztof
    Level 30  
    Lepiej nadawały by się na kolumny dwudrożne, obudowa dwadzieścia parę litrów zamknięta. GDN plus jakaś kopułka wysokotonowa. Była kiedyś produkowana taka konstrukcja.
    lubieelektryke
    Level 11  
    telecaster1951 wrote:
    Regenerowałeś na oryginalnych częściach ? Jeśli nie, to musisz pomierzyć bo parametrów na pewno trzymać nie będą.

Ale ja jestem zielony i mierzyć to nie umiem:cry:

Dodano po 1 [minuty]:

goraj krzysztof wrote:
    Lepiej nadawały by się na kolumny dwudrożne, obudowa dwadzieścia parę litrów zamknięta. GDN plus jakaś kopułka wysokotonowa. Była kiedyś produkowana taka konstrukcja.

Mam jeszcze 2 x GDWK 9/80

Dodano po 37 [sekundy]:

A obliczyłem i kolumna ma 16 l
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Jeżeli regenerowałeś na oryginalnych częściach, to kolumna zamknięta. Objętość około 20 litrów. Twoje 16, może okazać się zbyt małą objętością.
    Ten głośnik ładnie się zgra z tą kopułką.
    Mówisz że jesteś zielony, więc na początek, proponuję w ramach zwrotnicy wstawić na GDWK kondensator 4,7 mikro a GDN puścić pełnym pasmem.
    lubieelektryke
    Level 11  
    A 4.7 mikro podłączyć do 1 i 2 kabla czy równolegle do 1 ?

Dodano po 1 [minuty]:

A części zostały po prostu kupione na wymiary
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Szeregowo z głośnikiem wysokotonowym.