Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dorobienie kluczyka z pilotem w jednym (scyzoryk) Opel Corsa c 2002

shoowtek 29 May 2011 02:56 13102 6
    shoowtek
    Level 10  
    Witam.
    W Corsie mam zamontowany centralny zamek + alarm QX05 A.S.T.A.
    W kluczyku mam immo, i osobno pilot do alarmu ( centralnego zamka ).
    Mam pytanie. Czy można zrobić tak żebym miał wszystko w jednym? Immo i pilot? Znalazlem na allegro :
    Czy po kupnie tego kluczyka i udaniu się do jakiegoś speca można to zrobić?
    PS. Żeby nie było niejasności. Wszystko działa, centralny zamek, alarm, otwieranie drzwi pilotem itp - OK.
    Po prostu chcę przejść na jeden kluczyk dla wygody.
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Ten pilot będzie współpracował w Corsie z fabrycznym centralnym zamkiem i fabrycznym immobilizerem.
    Może zastąpić oryginalny :

W Twoim samochodzie jest dołożony pilotowy alarm sterujący dołożonym centralnym zamkiem (tak wynika z Twojej wypowiedzi).
    Tego klucza (z Allegro) nie zmusisz do współpracy z alarmem QX05 A.S.T.A.
    shoowtek
    Level 10  
    Rozumiem.
    Ale ciekawi mnie , dlaczego jeden można "zmusić" a drugiego nie?
    Nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale poprostu chciałbym wiedziec co rózni te dwa klucze..

dzieki.
    CameR

Ten klucz jest zaprojektowany i przystosowany do współpracy z fabrycznym, radiowym sterownikiem centralnego zamka w samochodzie Opel a nie do współpracy z pilotowym alarmem QX05.
    shoowtek
    Level 10  
    Ale obydwa klucze działają na Siemens 433 Mhz... dla mnie sa takie same. Mam instrukcje obsługi do ASTA i jest tam napisane ze bardzo latwo mozna zaprogramowac nowego pilota..
    Jesli mozesz to wyjasnij mi w czym tkwi szkopuł.

PS. Jesli bede mial juz klucz to orientacyjnie ile kosztuje wizyta u specjalisty :)?
  • Helpful post
    CameR

Chciałbyś do QX5 dopisać oryginalny klucz Opla - to się nie uda !
    Jest stosowany inny algorytm szyfrowania informacji. Częstotliwość pracy to nie wszystko.
    Właśnie dlatego są produkowane alarmy bezpilotowe, sterowane odpowiednimi impulsami centralnego zamka sterowanego fabrycznym pilotem.

W Katowicach usługa frezowania i programowania klucza do samochodów OPEL z transponderem ID 40 CRYPTO oraz pilotem dwuprzyciskowym 433 MHz to 350zł.
    Do zaprogramowania nowego klucza wymagany jest kod PIN (kod dostępu do komputera, którym legitymuje się klient).
    shoowtek
    Level 10  
    Dziękuje za pomoc. Zamykam