Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B 1.6 16V Przerywa i się dusi na LPG

Arturkac 29 Maj 2011 11:13 3996 2
  • #1 29 Maj 2011 11:13
    Arturkac
    Poziom 15  

Witam! Auto 96r. 240 tyś. Nowy gaz sekwencja stag 200 wtryski rail 3 OM. Założyli instalkę i nie dali rady wyregulować. Teraz sam nie daję rady. Myślałem ze dysze małe rozwierciłem na 2,1 i dalej to samo. Mapa według mnie dobra proszę ocenić. Auto się dławi do 4 tyś obr i słychać jak delikatnie strzela w wydech na LPG na PB ok myślałem ze ciśnienie ale nie. Już zgłupiałem co jej jest. A i na postoju chodzi git ale na lpg jak sie gwałtownie doda gazu to robi chwile brrrrrrryyyyy jak by na jeden nie chodził. Jak delikatnie to git. NOWE świece GM i przewody Janmor ciśnienie po 13 każdy Sonda tylko działa od 0 do 0.82 ale sie zmienia w normie. Błędów w ecu brak. Proszę o pomoc.

Vectra B 1.6 16V Przerywa i się dusi na LPG Vectra B 1.6 16V Przerywa i się dusi na LPG

• Pomocny post
    #2 29 Maj 2011 17:10
    bogdan579
    Poziom 10  

spróbuj szukać w tym kierunku: http://forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=56793

a tu piszą że świece muszą być jak producent zalecił: http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=118&t=7596&hilit=%C5%9Bwiece[/quote]

I - Izolator, E - elektroday
    1. I - brunatny, E - czarne lub zakonpcone: świeca, gaźnik lub wtrsyki pracują prawidłowo
    2. I - czarny lub zakopcony, E - czarne lub zakopcone: mieszanka zbyt bogata, zbyt duża przerwa iskrowa
    3. I - jasnoszary, biały, E - szare, drobne kropelki nadtopienia: mieszanka zbyt uboga, świeca nieszczelna lub nie dokręcona, zawory nie zamykają się prawidłowo
    4. I - zaolejnoy, E - zaolejona: nieszczelny tłok, nieszczelne pierścienie tłokowe, wadliwa świeca

• #3 02 Cze 2011 08:02
    Arturkac
    Poziom 15  

Problemem były świece a dokładnie przerwa. pomimo nowych przewodów i świec była słaba iskra, zmniejszyłem przerwę do 0,7 na świecach 2 elektrodowych i auto chodzi idealnie. Podejrzewam ze spadła sprawność cewki i stąd problemy. Pozdrawiam!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME