Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak sygnału tel. i neostrady podczas opadów deszczu

geeeg 29 Maj 2011 12:30 5902 5
    geeeg
    Poziom 8  
    Witam może ktos podpowie walcze juz z tym pare miesięcy, jeżeli pada deszcz to nie ma sygnału w telefonie (tpsa) i brak neostrady, zgłaszam awarie technik dzwoni na nastepny dzien i mówi że mi aparat bezprzewodowy zawiesza linie, tylko dlaczego wtedy kiedy pada wystarczy ze zacznie padac a wiem że już nie ma telefonu
    może ktoś miał coś kiedyś podobnego dzienki za pomoc
    Roman61
    Poziom 16  
    Moim zdaniem masz uszkodzoną linie telefoniczną nie wiem jak masz doprowadzoną kablem ziemnym czy po słupach napowietrzną. Wystarczy podwyższona wilgotność powietrza a linia o złych parametrach przestaje działać prawidłowo. Najprostsze zamień ten bezprzewodowy aparat na zwykły i nie będzie mógł tobie wcisnąć takiego kitu. Jeżeli zawiesi się telefon to neo powinno i tak działać bo ono chodzi na innych częstotliwościach powyżej pasma akustycznego.
    geeeg
    Poziom 8  
    linia jest po słupach kabel ma ze 20 lat moze w tym problem dzieki pójde w nocy i go utne w połowie nie beda mieli wyjscia bo ja mysle ze tez wina kabla bo kiedys mówili ze był przygnity i czyscili koncówki i na chwile przeszło dzienki:)
    oscar2000
    Poziom 33  
    geeeg napisał:
    linia jest po słupach kabel ma ze 20 lat moze w tym problem dzieki pójde w nocy i go utne w połowie nie beda mieli wyjscia bo ja mysle ze tez wina kabla bo kiedys mówili ze był przygnity i czyscili koncówki i na chwile przeszło dzienki:)
    jak go utniesz a alarm się załączy na tym kablu i cię złapią to pójdziesz siedzieć i net ci już nie będzie w ogóle potrzebny .... spryciarzu .. :)
    Roman61
    Poziom 16  
    Nie jest tak źle jeżeli to kabel tylko do twojego domu to staraj się wymusić skuteczną naprawę. Stare kable napowietrzne miały tendencję do pękania izolacji i przypuszczalnie to jest przyczyna tych awarii
    geeeg
    Poziom 8  
    ee to jest kabel od słupa do domu ze 30 metrów :)