Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra-diora dmt 411

Daniel_S 12 Nov 2004 04:34 1157 3
    Daniel_S
    Level 11  
    Dostalem radio unitra dmt 411, jednak w zaden sposob nie chce mi ono sciagac zadnych stacji, czy trzeba je jakos przesterowac ? czy wystarczy jakas antena ? a jesli tak, to jaka ? na sciance z tylu jest jakies miejsce do podlaczenia chyba anteny 300 ohm ? ;> nie mam pojecia o takich radyjkach, jesli ktos sie z tym spotkal albo ma takie cos dzialajace to bylbym wdzieczny za pomoc jak to ruszyc.Pozdrawiam
    misiek_250
    Level 19  
    Witam
    Pierwsze pytanie to czy radio jest porzestrojone na nowe pasmo, jesli nie to rzeba je przestroic a koszt ok.40zł w serwisie, chyba ze sam bedziesz to robil to kosztem bedzie troszke poswiecenia i czasu
    Daniel_S
    Level 11  
    Misiek_250 : no tak, z tym ze to radio nie jest warte nawet tych 40-stu zlotych, nie ma innego sposobu ? prostszego ? Pozdrawiam
    misiek_250
    Level 19  
    Raczej nie poniewaz powinienes odebrac jedna stacje na UKF zalezy jeszcze gdzie mieszkasz (w Czestochowie to jest Radio Maryja) nadaje na koncu 74,5mhz czasem sie lapie:) ale do rzeczy- musisz przestroic to radio, masz dwa sposoby albo ingerencja w glowice niestety nie mam schematu albo kupno konwertera ze starego pasma na nowe koszt to ok.15 zl w Czestochowie.
    wyjscie konwertera podpinasz pod wejscie antenowe a na wejsciu anten. konwertera kawalek jakies1,5m przewodu pojedynczego.Ot i cala filozofia.Tylko jeden mankament jest z konwerterem, to ze nie jest na pelne pasmo tzn: jest na 24 i 32Mhz.
    czyli jak masz na 24Mhz to dolne pasmo bedzie 88,5 (64,5 + 24)
    lub 94,5Mhz (64,5 +32) zaleznosc ta wynika z zastosowanych kwarcy 24 i 32 Mhz. a gorne pasma juz latwo policzyc.