Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Tecumseh Vantage 35 - uruchomienie po latach przerwy

29 Maj 2011 12:54 6253 5
  • Poziom 13  
    Kosiarkę, jak w temacie, posiadam od nowości. Nie miałem z nią żadnych problemów - przepracowała dosłownie kilka godzin. Nie używałem jej przez 7-8 lat. Stała w tym czasie w nienaturalnej, pionowej pozycji, przez cały czas z zalanym olejem.

Chciałbym ją teraz uruchomić, ale po wstępnych oględzinach stwierdziłem, że oś przepustnicy nie obraca się - jest zapieczona. Konieczne było wymontowanie i wyczyszczenie gaźnika.

W związku z powyższym proszę o pomoc:
    1. Czy miska pływakowa jest uszczelniana z kadłubem gaźnika przy pomocy uszczelki, czy silikonu (podczas demontażu element uszczelniający "rozszedł się" jak guma)?
    2. Czy i gdzie można zakupić komplet uszczelek do mojej kosiarki?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Rycho T - dzięki za podpowiedź. Dam znać o postępach w naprawie.
  • Poziom 13  
    Składając gaźnik miałem wątpliwość co do sposobu złożenia przepustnicy. Sugerując się poniższym rysunkiem, złożyłem ją tak, że otworek przepustnicy znajdował się "po stronie pompki":

Próba uruchomienia kosiarki nie powiodła się - silnik startował na sekundę i gasł.
    Obróciłem kryzę o 180 stopni, tak jak na poniższej fotografii, otworek znajduje się "po przeciwnej stronie pompki":

W takim położeniu silnik uruchamia się i pracuje prawidłowo. Jak powinien być założony ten element?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Problemu póki co nie ma, ale wiedzieć nie zaszkodzi. Tym bardziej, że czerpanie wiedzy od takich znawców jak Ty Rycho T, to przyjemność i zaszczyt. Dzięki za pomoc.