Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat wtyczki Subwoofera Creative SBS 380

29 Maj 2011 13:03 13074 6
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam sam subwoofer Creative SBS 380 i mam takie pytanie, a mianowicie chodzi mi o to czy da radę go jakoś uruchomić bez głośnika sterującego (prawego), czy można jakoś "na krótko" podłączyć zasilanie, wejście muzyki do wtyczki?
  • Poziom 39  
    Ogólnie masz tam w tej właśnie prawej kolumnie wbudowany włącznik, potencjometr i podwójny wzmacniaczem operacyjny do którego podłączasz sygnał audio. W subwooferze masz tylko głośnik i transformator zasilający.
  • Poziom 9  
    wydaje mi się, że w subwooferze jest wzmacniacz...chodzi mi o to którymi stykami ( 9 pin) włączyć zasilanie a którymi wpuścić sygnał dźwięku, dałoby rade coś takiego wgl zrobić?.
  • Poziom 39  
    No tak to pewnie przedwzmacniacz albo układ sterujący.

Schemat wtyczki Subwoofera Creative SBS 380
    Jak masz gniazdo mini DIN 9 pin

To prawdopodobnie
    7 Audio L
    3 Audio R
    4 Masa

9-8 Włącznik

2 + Prawy głośnik
    6 - Prawy głośnik
  • Poziom 9  
    ma się rozumieć, że żeby go włączyć to mam złączyć 2 i 6,

ale, którymi pinami wpuścić muzyke ( chodzi mi o kable "+ i -" ), żeby subwoofer zagrał,
    chodzi o:
    7 Audio L
    3 Audio R
    ???

byłbym bardzo wdzięczne, jakbyś mi jeszcze to wytłumaczył i czy wgl da się tak zrobić,
  • Poziom 39  
    Musisz mieć kabel stereo biały i czerwony przewód z miedzianą masą i jak masz w PC albo MP3 wyjście Line OUT to pod 7 podpinasz biały pod 3 czerwony pod 4 miedziany.

Wprowadziłem poprawkę wcześniej było źle.
  • Poziom 9  
    dzięki wielkie, wszystko działa. :) subwooferek gra bez głośnika sterującego. :)