Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LDM: nadstawki GDP-612BA + Subbas aktywny GST-1218 SA vs. KME Versio MC Set 5

Mikolaj406 29 Maj 2011 14:03 2512 12
  • #1 29 Maj 2011 14:03
    Mikolaj406
    Poziom 11  

Zwracam się z prośbą do użytkowników portalu elektroda.pl. Może ktoś z was słyszał obydwa zestawy nagłaśniające.

Zależy mi na naprawdę dobrej jakości. Chce to wykorzystywać do każdego rodzaju imprez od konkursów wokalnych po imprezy na dworze.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego dylematu.

0 12
  • #2 29 Maj 2011 21:51
    DjMapet
    Poziom 42  

Nie widziałem i nie słyszałem, ale na pewno (choćby ze względu na moc) wybrał bym pierwszy zestaw. Co do jakości, nie miał bym obaw.
    Nie można znaleźć w sieci dokładnego opisu nowych serii paczek LDM, dlatego musiał byś zapytać, czy GST-1218SA posiada wejście liniowe sygnału stereo i dwa wyjścia liniowe do satelit po filtrze.

Pozdrawiam.

0
  • #3 30 Maj 2011 11:34
    kobi
    Poziom 22  

Mikolaj406 lepiej zastosuj GST1018BA + GST1018B. Te nadstawki są bardzo efektywne i pomimo że GST1218SA jest na B&C może Ci zabraknąć dołu szczególnie na plenerze. Taki zestaw jak Ty teraz proponujesz to bardziej wesela i imprezy kameralne. Po za tym GST1218SA jest na tej samej końcówce co GST1018BA

0
  • #4 31 Maj 2011 20:50
    Mikolaj406
    Poziom 11  

Kobi

Nie można znaleźć w sieci dokładnego opisu nowych serii paczek LDM, dlatego musiał byś zapytać, czy GST-1218SA posiada wejście liniowe sygnału stereo i dwa wyjścia liniowe do satelit po filtrze.

Co to znaczy ?

0
  • #5 02 Cze 2011 00:33
    DjMapet
    Poziom 42  

Chodzi o to, czy przedwzmacniacz tego subwofera jest wyposażony w WEJŚCIA stereo L-R, aby można do niego wprowadzić z miksera sygnał stereo L-R, oraz czy ma dwa (L-R) WYJŚCIA liniowe po crossoverze, do podłączenia satelit aktywnych. W innym wypadku, będzie zachodziła dodatkowo konieczność zakupu crossovera, do podziału pasma pomiędzy suba a nadstawki w trybie stereo.
    Poprzednia seria (PST xxx A) subwoferów aktywnych LDM posiadała filtr aktywny (crossover), ale była wyposażona w przedwzmacniacz monofoniczny, czyli jedno wejście liniowe i jedno wyjście liniowe po filtrze (crossoverze) do satelity.

Pozdrawiam.

0
  • #6 02 Cze 2011 14:52
    kobi
    Poziom 22  

Mikolaj406 Wiem, że mogą zrobić takiego suba z panelem takim jak chcesz. Tzn dokładnie to wygląda tak jak panel od SASA tylko zamiast mocowych wyjść na satelity na spekonach masz scrosovane wyjście liniowe na XLRach

0
  • #7 02 Cze 2011 21:15
    snoopy82
    Poziom 12  

Witam,

Miałem okazje słuchać zarówno LDM-a jak i KME i jeśli priorytetem nie jest tutaj moc/SPL (w tej kategorii LDM ma zdecydowaną przewagę), to moim skromnym zdaniem KME bije na głowę brzmieniowo naszego rodzimego producenta, ale w końcu głosnikom Celestion troche brakuje do wyrobów firmy SICA (te siedzą w KME).

Dodatkowym atutem zestawu KME jest na pewno wzmacniacz subwoofera posiadający odobne końcówki mocy dla satelit.

Podsumowując:
    Jeśli priorytetem jest brzmienie wygrywa KME, ale jeśli potrzeba Ci więcej mocy to pozostaje LDM.

Pozdrawiam.

0
  • #8 03 Cze 2011 18:05
    stz3
    Poziom 20  

Którego konkretnie zestawu LDM i KME słuchałeś? Też chcę kupić taki zestaw LDM i chciałem go porównać i posłuchać z innymi. Napisz gdzie można tego posłuchać. Dużo podróżuję po kraju i mogę podjechać praktycznie w każde miejsce. Proszę o szybką odpowiedź.

0
  • #9 04 Cze 2011 23:49
    snoopy82
    Poziom 12  

Kolumn jak z tematu, czyli LDM GDP-612BA (głośniki Celestion, kupił niedawno znajomy) oraz paczek KME z serii Versio, zarówno pasywnych jak i aktywnych(w sklepie Gamuz w Katowicach mają tego trochę).

Porównywałem nawet brzmienie KME w tymże sklepie do JBL serii PRX i KME nie odstawało. W tym samym miejscu odsłuchiwałem też HK Audio z serii PRO i moim zdaniem KME brzmi lepiej.

Dodatkowym atutem KME są jeszcze obudowy wykonane ze sklejki powlekanej tworzywem sztucznym, co zapewne zmniejszy podatność na wszelkiego typu uderzenia w transporcie.

0
  • #10 07 Cze 2011 15:49
    kobi
    Poziom 22  

snoopy82 jak narazie Twoje porównanie nam nic nie mówi. Poprosimy konkrety odnośnie modelu. Poza tym GDP-612B to kolumna typowo nadstawkowa wiec jeżeli ktoś kupują ją i chce, że by grała jeszcze ładnie dołem no to sorry.

0
  • #11 07 Cze 2011 16:44
    snoopy82
    Poziom 12  

kobi nie bardzo rozumiem sens Twoich wypocin... Nikt tu nie napisał, że nadstawka ma ładnie grać basem, a cały temat kręci się wokół dwóch zestawów sub-sat, więc może wypadało by najpierw wszystko przeczytać ze zrozumieniem.

Co do mojego porównania to wyraziłem moją opinię po testach odsłuchowych kolumn z tematu i dodałem jeszcze kilka porównań do innych nietanich konstrukcji.

Test odsłuchowy zawsze będzie niestety subiektywny, więc nie wiem czego tutaj ode mnie oczekujesz, bo jeśli parametrów kolumn to poszukaj na stronach producentów.

W każdym razie podtrzymuje moją opinię wyrażona w postach powyżej, czyli:
    brzmienie-KME, moc - LDM.

Pozdrawiam.

0
  • #12 08 Cze 2011 08:57
    kobi
    Poziom 22  

snoopy82 haha aż się wstyd przyznać ale dopiero teraz patrze z czym kolega to porównuję. Ten KME powinien być porównywany raczej z zestawem SAS18S, który jest o połowę tańszy. Wogóle porównanie tych zestawów to jakiś bezsens, przecież to zupełnie inne konstrukcje.

0
  • #13 08 Cze 2011 09:49
    snoopy82
    Poziom 12  

kobi to porównanie wynika z zapytania złożonego przez autora tematu...

0