Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar P MAX 149 - Nie zawsze się włącza.

29 Maj 2011 14:54 8076 4
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam taki problem, iż moja lodówka Duża Polar P MAX 149. Nie zawsze się włącza (to znaczy nie pracuje). Podczas gdy przestawiam przełącznik mocy zamrażania,
    daje np na zero, a potem na jakąś wyższą wartość, to tylko raz na kilka prób lodówka zaczyna pracować. Gdy już zacznie pracować, to po osiągnięciu jakiejś swojej wartości wyłącza się i po pewnym czasie nie chce się znów samoczynnie włączyć. Czy macie jakieś rady odnośnie tego co mogło nawalić?
    Jeżeli potrzebujecie zdjęć itp. to nie ma problemu ;)
    Pozdrawiam,
    Piwniczne.
  • Poziom 9  
    Witam.Polecam po około 2 godzinach nie włączania się lodówki dotknąć sprężarkę-ale ostrożnie bo może być gorąca.Jeśli jest gorąca to jest problem z jej startem-może być do wymiany : wyłącznik rozruchowy, kondensator(jeśli taki posiada) lub sama sprężarka.Jeśli jest natomiast zimna to najprawdopodobniej "zacina" się termostat.Wtedy dla pewności można lekko stuknąć w pokrętło termostatu (oczywiście jeśli to nie jest elektroniczny termostat).Jeśli po tym wystartuje to mamy 100% pewności że to termostat.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    W tych sprzętach jest kiepskie połączenie pomiędzy termostatem, a płytką montażową jeśli termostat jest na bocznej ściance komory chłodziarki. Jeśli jest na górnym panelu - sprawdź połączenia elek. w kostkach i ew. wymień termostat.
  • Poziom 9  
    Witam,
    Dzięki za wszelkie odpowiedzi, jednak nie bardzo wiem czym jest termostat itp. Dlatego zamieszczę zdjęcia czyli tył lodówki, oraz jej przód. Jeżeli rozpoznajcie termostat, to proszę mnie pokierować. Dzięki za szybką odpowiedź,
    Pozdrawiam
    Piwniczne.
    Lodówka Polar P MAX 149 - Nie zawsze się włącza. Lodówka Polar P MAX 149 - Nie zawsze się włącza.
  • Poziom 9  
    Temat rozwiązany! Dzięki za wszelkie próby pomocy. Okazało się, że jakaś śrubka była niedokręcona. Przyszedł znajomy i ja przypadkiem dokręcił i działa.
    Pozdrawiam
    Piwniczne.

PS.
    Niestety nie wiem jaka to była śrubka, dlatego nie będę mógł pomóc na PW.