Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amplituner + głosniki do TV i konsoli

kostek3940 29 Maj 2011 14:59 3360 15
  • #1 29 Maj 2011 14:59
    kostek3940
    Poziom 8  

Witam jestem tu nowy tak samo jak i laikiem w świecie muzyki. Szukam dość długi czas i nie moge znaleźć satysfakcjonujacej mnie odp. Otóż mam telewizor LCD LG 32 cale konsole xbo360 i dekoder UPC. Chce kupic jakis amplituner tak jakby to określic uniwersalny... chce zastąpic oryginalne głosniki z TV jakimiś kolumnami. Amplituner raczej urzywany nie potrzebuje nowki za 1k+ i jakies stojące głosniki do tego. Tak jak mówiłem ma być taki uniwersalny chcialbym muzyki na tym posłuchać, pograć, no i czasami jakiś film ( w przyszłości jakis odtwarzacz bym dokupil + wiecej kolumn żeby kino zrobić) nie chce uzyskać jakiegoś boskiego brzmienia wystarczy zeby to w miare jakoś grało.... No i zastanawiam sie czy kupowac amplituner stereo czy do kina domowego. Prosił bym o o pomoc i w miare możliwości podania linków do takowych zestawów. z góry dziekuje

0 15
  • #3 01 Cze 2011 18:44
    kostek3940
    Poziom 8  

Włanie z wyborem jest problem... Amplituner bedzie wykorzystany caly czas jako glosniki do tv (normalne kalany tv) jak i do konsoli. Wiec stawiam ze bedzie to amplituner do kina domowego 5.1. Kwota tak 700-1000 zl oczywiscie im taniej tym lepiej no i głosniki 2.0 wolnostojące

0
  • #4 01 Cze 2011 21:07
    Pablo1964
    Moderator

Dlaczego do głośników 2.0 chcesz kupić amplituner 5.1?

0
  • #5 01 Cze 2011 21:13
    kostek3940
    Poziom 8  

Ponieważ w przyszłości mam zamiar dokupic głosniki badz wymienic na 5,1 narazie mi nie potrzebne i moj pokój na to nie pozwala

0
  • #6 01 Cze 2011 21:17
    Pablo1964
    Moderator

W takim razie radzę dopiero wtedy kupować sprzęt wielokanałowy. On się bardzo szybko starzeje.

0
  • #7 02 Cze 2011 16:21
    kostek3940
    Poziom 8  

Starzeje tzn? w takim razie podalibyście jakis zestaw amplituner stereo + głosniki? A moze kupic tylko wzmacniacz + głosniki? który bedzie bardziej urzyteczny? Nie jestem audiofilem nie potrzebuje idealnej barwy dzwieku, pokoj malutki 11m2 wiec co wybrac zeby to fajnie jakos grało? no i zebym mogl spokojnie podlaczyc xboxa dekoder UPC i tv :p

0
  • #8 03 Cze 2011 14:04
    Andrzej145TS
    Poziom 11  

kostek3940 napisał:
    Starzeje tzn? w takim razie podalibyście jakis zestaw amplituner stereo + głosniki? A moze kupic tylko wzmacniacz + głosniki? który bedzie bardziej urzyteczny? Nie jestem audiofilem nie potrzebuje idealnej barwy dzwieku, pokoj malutki 11m2 wiec co wybrac zeby to fajnie jakos grało? no i zebym mogl spokojnie podlaczyc xboxa dekoder UPC i tv :p

Nie przejmuj się tym starzeniem i taką audiofilską (to jest choroba) paplaniną. Sam mam znajomych którzy co pół roku kupują nową komórkę lub co rok nowe kino domowe czy telewizor bo ponoć tamten się zestrzał.
    Ponieważ tak jak mówiłeś nie masz wygórowanych oczekiwań oraz skromny budżet poszukaj na allegro jakiś używany amplituner kina domowego za jakieś 300-400zł do tego zestaw głośników do kina domowego za jakieś 500-600zł i będziesz naprawdę zadowolony i w 1000zł się zmieścisz.
    Przy wyborze amplitunera musisz pamiętać aby miał dekodery Dolby Digital i tds i przynajmniej 3 wejścia dzwięku cyfrowego tzn. np. jeden coaxial i dwa optyczne (to bardzo powszechna konfiguracja). Pod taki amplituner spokojnie podłączysz TV, konsole i jakieś DVD.

Pozdrawiam
    Wyleczony z audiofilii ;)

0
  • #9 03 Cze 2011 15:37
    kostek3940
    Poziom 8  

NO niby tak ale chodzi tez o to ze nie mam jak wstawic tych 6 głosników ;/ pokoik mały telewizor mam na przeciwko kanapy w odległosci 2m wiec to naprawde malo i nie wiem czy udalo by mi sie to wszystko upakowac zeby dalo porzadany efekt. Po głebszym zastanowieniu z wielkim bólem stawial bym bardziej na stereo + 2.0 głosniki. No nic dzieki za odp

0
  • #10 03 Cze 2011 16:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wielkość pokoju nie ma znaczenia dla ilości głośników które są małe .
    Jeśli już chyba 2,1 . Ale kasa zostaje 1000 zł ?

0
  • #11 03 Cze 2011 19:01
    kostek3940
    Poziom 8  

A duża róznica w basie pomiedzy 2.1 a 2.0? jeżeli tak to może być 2.1 ale aksa ciagle ta sama.

Co byście powiedzieli na te zestawy:

Amplituner stereo:

http://allegro.pl/sony-str-gx-707es-rds-esprit-amplituner-pilot-i1636679040.html

Głosniki:

http://allegro.pl/kolumny-stereo-podlogowe-koda-av-702f-av-702-2-kol-i1631526793.html

Amplituner 5.1:

http://allegro.pl/sony-str-de335-markowy-amplituner-kino-dom-pilot-i1635506432.html

Głosniki:

http://allegro.pl/kolumny-5-1-vk-7800-5-kolumn-subwoofer-aktywny-i1634111200.html

1 opcja wydaje mi sie bardziej uzyteczna bo jak wspominałem maja mi zastapic na codzien głosniki od TV no i do słuchania muzyki a tutaj stereo ma przewage a sluchanie codziennie TV i muzyki w 5.1 chyba nie jest najlepszym pomysłem troche przekracza budrzet (moze macie jakies troche tańsze propozycje?)

opcja 2
    tutaj juz kino domowe, i też miało by chodzic codziennie jako zastapienie zwyklych głosników no i nie pasuje rozmiar bo po zdjeciach sadze ze sa dość sporych rozmiarów

0
  • #12 03 Cze 2011 20:06
    Pablo1964
    Moderator

Zdecydowanie pierwsza opcja.

0
  • #13 04 Cze 2011 00:26
    Andrzej145TS
    Poziom 11  

Widzę, że się po drodze trochę pogubiłeś.
    Generalnie całkiem przyzwoity system kina domowego można postawić na kolumnach o niewielkich gabarytach. Oczywiście w takim przypadku istotne znacznie ma subwoofer. Więc taki system nie zajmie sporo miejsca.
    W stereo wielkość ma znaczenie ale są też kolumny o niewielkich gabarytach które potrafią zagrać bardzo dobrze np.
    http://allegro.pl/koda-k-2000b-k2000-k-2000-b-audiofilskie-w-wa-i1647081506.html
    A z drugiej strony mówisz, że masz mało miejsca a zaproponowane przez ciebie kolumny zarówno stereo jak i 5.1 są sporych gabarytów.

Twoje wybory
    Amplituner stereo: bardzo dobry

Głośniki: te KODY przeznaczone są raczej do kina domowego. W stereo też ujdą ale zestawienie ich z powyższym amplitunerem SONY to chyba pomyłka. Chodzi oto, że nie wykorzystają one możliwości tego amplitunera.
    Pamiętaj jest taka stara zasada HI-FI zwana zasadą "najsłabszego ogniwa" a mówi ona, że zestaw zagra tak jak jego najsłabszy element.

Amplituner 5.1: Zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami odpada nie ma nawet dekodera DD 5.1. Miałby rację gdybyś miał odtwarzać DVD czy Blu-ray z wbudowanymi dekoderami i wyprowadziłbyś do niego sygnał 5.1 gablami RCA. Ty chcesz konsolę więc odpada. Do stereo poco 5.1.

Głosniki: Cóż Voice Kraft jedni się zachwycają (zwłaszcza że cena do jakości) inni psy wieszają. Generalnie myślę, że po tym jak określiłeś swoje potrzeby przy amplitunerze 5.1 w cenie 300-400 zł będziesz zadowolony. np. z:
    http://allegro.pl/kenwood-krf-v5570d-amplituner-d-digital-ii-pilot-i1643051285.html
    http://allegro.pl/panasonic-sa-he75-amplituner-dolby-pro-logic-ii-i1648830892.html
    http://allegro.pl/markowy-ampl-kina-dom-pioneer-vsx-d510-dolby-rds-i1643051280.html
    No ale one są całkiem spore a sam mówiłeś że masz mało miejsca.

0
  • #15 04 Cze 2011 12:47
    kostek3940
    Poziom 8  

w opcji Stereo gabaryty mnie nie przerażaja bo na dwie spore kolumny mam miejsce a interesuja mnie własnie takie jakie podalem (gabarytowo) jak te KODY sie nie nadaja to jakie polecacie?

No i dalej nie wiem z czego bede bardziej zadowolony ;/ Odtwarzacza dvd ani blueray narazie niemam.

Serce podpowiada stereo rozum kino domowe ;/

0
  • #16 06 Cze 2011 11:21
    Andrzej145TS
    Poziom 11  

przemo-lukas napisał:

Jeżeli pozostajesz przy stereo, zaproponowane powyżej kolumienki + wybrane przez ciebie SONY to dobre połączenie nawet na plus dla kolumn.

Mówisz "Serce podpowiada stereo rozum kino domowe" powiem tak jeżeli głównie TV i Xbox to powinieneś iść w stronę kina jeżeli muza jest priorytetem to stereo.
    Nie pisałem wcześniej miałem raz w życiu okazję grać na PS3 podłączonym do głośników Logitech 5.1 z wbudowanym dekoderem DD5.1 (nie pamiętam modelu) wrażanie doznań dźwiękowych akcji gry było super. Na pewno jaki by nie był ten wzmacnianiach i kolumny stereo takich wrażeń nie uświadczysz.

0