Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka whirlpool AWE6516 przy wirowaniu zaświeca serwis

sumrako 29 Maj 2011 16:07 7587 7
  • #1 29 Maj 2011 16:07
    sumrako
    Poziom 16  

Witam . W w/w pralce podczas prania , a właściwie podczas wirowania rozpoczyna jego realizację , wchodzi na obroty i po pewnym czasie zaświeca serwis oraz 4 diody (wirowanie, płukanie, stop płukanie i wypompowanie). Pralce czasem uda się dokończyć pranie bez awarii. Proszę o pomoc gdzie szukać wady. Przepatrzyłem moduł i nic nie znalazłem. poprawiłem luty na przekaźnikach i nic nie pomogło.

Dodano po 5 [minuty]:

0 7
  • #2 29 Maj 2011 18:47
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Wymień grzałkę.

0
  • #3 29 Maj 2011 22:52
    sumrako
    Poziom 16  

grzałka dobra, ale może mieć upłynność ,tego nie sprawdzałem . Jutro wymienię i napiszę o efektach

0
  • #4 31 Maj 2011 06:23
    młody2066
    Poziom 17  

Prawdopodobnie silnik a dokładnie tacho na silniku.

0
  • #5 31 Maj 2011 08:36
    peterwolski
    Poziom 20  

sprawdź dokładnie silnik , wyczyść komutator , sprawdź cewkę tacho oraz magnez czy się nie odkleił . :spoko:

0
  • Pomocny post
    #6 31 Maj 2011 09:25
    schnauzerman
    Specjalista AGD

artur864 napisał:
    Prawdopodobnie silnik a dokładnie tacho na silniku.

peterwolski napisał:
    sprawdź dokładnie silnik , wyczyść komutator , sprawdź cewkę tacho oraz magnez czy się nie odkleił . :spoko:

Koledzy peterwolski i artur864, zanim udzielicie złej porady, popatrzcie na zdjęcie które załączył autor:

sumrako napisał:
    ...zaświeca serwis oraz 4 diody...

Jest to błąd F23, najczęściej dotyczy upływności grzałki.

1
  • #7 31 Maj 2011 14:27
    sumrako
    Poziom 16  

W woli ścisłości dodam iż cały problem zaczął się od głośno pracującej pralki. Po rozkręceniu okazało się iż klapa boczna zbiornika przepuszcza wodę co powodowało iż jej strużka płyneła po kablach do kostki silnika. Głośną pracę powodowały łożyska w silniku , a awarię jak mniemałem upalona lekko kostka zasilająca silnik. Po uszczelnieniu klapy i wymianie wiązki sinika , a nawet samego silnika (akurat takowe miałem na stanie z innej pralki) podłączyłem na próbę . Po wypraniu do końca na szybkim codziennym praniu puściłem ją jeszcze raz i wówczas przy końcu wirowania wyskoczył w/w błąd. Skasowałem go i puściłem jeszcze raz ale na samym wirowaniu. Ładnie wystartowała zebrała się na wirowanie i po chwili znów błąd. Mierzyłem upłynność grzałki (na zalanym wcześniej zbiorniku) i nic nie stwierdziłem. Ale myślę ją wymienić na próbę a nóż...pomoże.

0
  • #8 06 Cze 2011 20:13
    sumrako
    Poziom 16  

Witam w temacie. Pralkę udało się naprawić dzięki koledze Schnauzerman . Faktycznie pomogła wymiana grzałki. Dziwi mnie tylko aby tak mała upłynność miała tak duży wpływ na elektronikę, ale to właśnie domena Whirlpoola bo przy nim najczęściej spotykałem się z dziwnym zachowaniem programatorów. Dziękuję za udział w temacie i zamykam go.

0