Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dymi się podczas pieczenia - piekarnik Amica

29 Maj 2011 18:58 22063 5
  • Poziom 2  
    Witam, mam pewien problem z kuchenką Amica (piekarnik elektryczny, palniki blatu na gaz), niestety modelu nie znam bo nigdzie nie jest napisany. Problem polega na tym że jak włączę dolne grzałki to zaczyna dymić i śmierdzieć. Na pewno to nie jest wina brudu na zewnątrz bo czyszczone było nie jedno krotnie a i tak dymi. Co mi jednie przychodzi do głowy to musiał się jakoś przedostać tłuszcz/brud do dolnych grzałek i stąd ten dym.
    I tu właśnie się nasuwa pytanie, jak się dostać do dolnych grzałek bo z tego jedynie co widzę to piekarnik cały jest lany jedynie co się da odkręcić to ściankę tylną zasłaniającą wentylator.
    Zrobiłem zdjęcia w celu ułatwienia mi pomocy , jeżeli trzeba jeszcze jakieś zdjęcia zrobić to proszę powiedzieć, a na pewno uzupełnię.

Dymi się podczas pieczenia - piekarnik Amica Dymi się podczas pieczenia - piekarnik Amica
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Witam może wystarczy włączyć piekarnik na250stopni i samo się wypali to co jest poza komorą piekarnika
  • Poziom 2  
    Tak też próbowałem, dymi strasznie, cała kuchnia zadymiona a i tak się nie wypala.
  • Poziom 23  
    Grzałka dolna znajduje się od tylnej strony kuchni po zjęciu osłony dojdziesz po przewodach w dolnej części piekarnika
  • Poziom 2  
    O kurcze to nie ciekawie, tzn że musze kuchnie odłączać od gazu żeby się dostać do grzałki dolnej i ewentualnie tam wyczyścić ?
  • Poziom 1