Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 1,9 tdi - wysoka temperatura silnika

29 Maj 2011 20:04 5344 6
  • Poziom 7  
    Witam. Mam problem z układem chłodzenia w Audi a3 1,9 tdi rocznik2001. Wskaźnik temperatury w liczniku wskazuje mi, że temperatura płynu w ukladzie chłodzenia jest wysoka i załącza się kontrolka od przegrzanego silnika. Podłączyłem auto pod komputer i na wyjściu z czujnika przy silniku temperatura wynosi 87 st., czyli jest dobrze. Jaka może być przyczyna tych różnic temperatur? Wymieniłem nowy czujnik temperatury, termostat. Czy jest jeszcze jakiś czujnik temperatury, który podaje zły odczyt?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Przeglądałeś instalację? Może śniedź na kabelkach, albo przetarty przewód... Jaką temperaturę pokazuję zegar na liczniku przy diagnozowanych 87C?
  • Poziom 18  
    tomus19710405 napisał:
    Witam. Mam problem z układem chłodzenia w Audi a3 1,9 tdi rocznik2001. Wskaźnik temperatury w liczniku wskazuje mi, że temperatura płynu w ukladzie chłodzenia jest wysoka i załącza się kontrolka od przegrzanego silnika. Podłączyłem auto pod komputer i na wyjściu z czujnika przy silniku temperatura wynosi 87 st., czyli jest dobrze. Jaka może być przyczyna tych różnic temperatur? Wymieniłem nowy czujnik temperatury, termostat. Czy jest jeszcze jakiś czujnik temperatury, który podaje zły odczyt?

Sprawdziłeś temperature w EDC rozumiem,to sprawdź jeszcze w liczniku,w grupie vw jest albo czujnik jeden cztero pinowy albo dwa dwu pinowe i wtedy jeden jest dla sterownika silnika a drugi dla licznika.
  • Poziom 7  
    wymieniłem cały nowy czujnik,u mnie jest cztero pinowy i nie dało to nic.Dalej jest tak samo.

Dodano po 3 [minuty]:

temperatura na zegarze jest 115st,a na czujniku 87 ,czyli czujnik pokazuje dobrze.
  • Poziom 18  
    jeżeli w "zegarach" vag czyta temperature prawidłową a wskaźnik pokazuje mocną odchyłkę to swiadczy o usterce zegarów.
  • Poziom 7  
    Oddałem auto do warsztatu ,okazało się ze jest uszkodzone cos w liczniku.Teraz musze znależc dobrego fachowca od tych spraw:D
  • Poziom 34  
    Kumatym gościem od tych spraw jest kolega "mieto" na forum A3 - zwłaszcza jeśli to licznik Jaeger a nie VDO - stała bolączka A3.