Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Symulacja pracy sterownika EDC16

29 Maj 2011 21:25 3429 4
  • #1 29 Maj 2011 21:25
    104207
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 30 Maj 2011 08:41
    dylan1
    Poziom 18  

ja mam już stanowisko do testowania sterowników tylko żeby uruchomić ten sterownik to jest trochę roboty ale mam tak jak trzeba gateway licznik i całe immo mogę jednoczesne zgrać do kupy na stole plus symulacja ecu w rożnych warunkach pracy...

0
  • #3 30 Maj 2011 20:55
    104207
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 11 Mar 2012 09:10
    WinWoj
    Poziom 11  

I jak Arek, zasymulowałeś te czujniki? Ja wprawdzie nie muszę budować symulatora na razie, chociaż kto wie jak to w przyszłości się pokaże, ale ciekawi mnie Twoje rozwiązanie. Albo mojego przedmówcy...

Poza tym ciekawi mnie jedna rzecz... Jak ktoś buduje symulator systemu, to jest w sumie skomplikowana sprawa, bardziej niż sama diagnostyka systemu. Żeby diagnozować, trzeba mieć wiedzę (= dokumentację), minimum autodata lub jakiś inny soft dla testera np... Chyba że VAG i na intuicję parametry analizujesz. W każdym razie dokumentacje podają parametry sygnału lub przykładowe przebiegi.

Przerabiam temat VW Caddy na pompowtryskach z systemem EDC16U1. Oto potrzebne sygnały dynamiczne:

Symulacja pracy sterownika EDC16

Aby zasymulować takie przebiegi, wykorzystałbym w najprostrzym przypadku mikroprocka z programikiem skalującym przedstawioną powyższym diagramem sekwencję. Być może sterownik łyknąłby sygnał wprost z takiego symulatora, bez stopnia wyjściowego typu wydajniejsza końcówka mocy 5V.

Kiedyś robiłem symulator trudniejszego czujnika, bo czujnika indukcyjnego (te w EDC są hallotronowe). Dla systemu Delco Opla Astry F. No i wykorzystałem generator funkcyjny, sinus o amplitudzie >3V i częstotliwościach różnych ale bez dłuższego impulsu (60-2) i lipa. Akurat tam nie miałem ymmo rozwalonego jeszcze bo taki temat był, więc się przekaźnik pompy nie odezwał, ale też raczej na pewno symulować trzeba wszelkie czujniki i elementy takimi wartościami rezystancji, jakie są w istocie w systemie, bo sterowniki często robiąc samodiagnozę nie widząc prawidłowych wartości mogą blokować rozruch...

Pzdr;

0
  • #5 11 Mar 2012 16:16
    dylan1
    Poziom 18  

należy pamiętać ze rożne grupy sterowników potrzebują rożne impulsy np sterowniki japońskie, ja nie zajmuje się tylko grupą vag ale wszystkimi sterownikami...

0