Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[DAC] Jaki kabel dobrać? Konwerter DAC firmy Musical Fidelity X-DACV3.

Monc 29 Maj 2011 22:59 2304 4
  • #1 29 Maj 2011 22:59
    Monc
    Poziom 7  

Witam,

posiadam konwerter DAC firmy Musical Fidelity X-DACV3 i chciałem podpiąć go do komputera, aby podnieść jakość dźwięku bezpośrednio z komputera. Konwerter posiada dwa wejścia: Tos Link (optical) oraz Co-axtial i nie wiem jak dokładnie to podpiąć, jaki kabel kupić oraz który jest lepszy?

0 4
  • #2 30 Maj 2011 11:21
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli w Twoim komputerze nie ma wyjścia SPDIF musisz kupić konwerter USB -> SPDIF.

0
  • #3 30 Maj 2011 12:57
    Monc
    Poziom 7  

A mógłbym podpiąć go bezpośrednio do karty dźwiękowej po przez Jack'a?

0
  • #5 27 Wrz 2011 20:17
    AudioWizard
    Poziom 8  

Nie możesz.
    DAC przyjmuje sygnał CYFROWY by zmienić go w ANALOGOWY.
    Jeśli Twój komp nie ma wyjścia cyfrowego z karty dźwiękowej (optyczne lub koaksjal) to pozostaje Ci tylko połączenie USB.
    Wspomniany wyżej konwerter USB/SPDIF jest fantastycznym pomysłem, bo blokujesz wszelkie śmieci towarzyszące sygnałowi po kablu USB.
    Skoro posiadasz MF X-DAC to logicznym wyjściem jest zakup konwertera MF V-Link.
    Nie jest to może 8-my cud świata, są lepsze konwertery (niestety - dużo droższe) ale jest tani i daje zabójczą jakość dźwięku. Bez porównania w stosunku do bezpośredniego połączenia po USB.
    Wiem, bo mam! ;)
    I jeszcze jedno - gdy już kupisz konwerter to ZAPOMNIJ o podpinaniu go do DAC optykiem, czy koaksjalem - kup sobie przejściówkę male cinch - male cinch firmy Viablue albo Audioquest, może być też Belkin.
    Taka przejściówka kosztuje 2-3 euro i wykosi każdy kabel coax w cenie do 1000$. Zresztą w dowolnej cenie coaxa wykosi. Bo najlepszy kabel to... brak kabla! :)
    Czysta fizyka.

0