Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra 1.9D '92 rozrusznik kręci na II pozycji kluczyka

mirekxc 30 Maj 2011 11:45 1092 0
  • #1 30 Maj 2011 11:45
    mirekxc
    Poziom 8  

Wystarczy przekręcić kluczyk w stacyjce na II pozycję (nie starter) i uruchamia się rozrusznik, pierwszym (najtańszym) pomysłem naprawy była wymiana przełącznika przy stacyjce (wyglądał już na mozno zużyty), ale bez efektu, dalej to samo :(

Znalazłem, że za tablicą bezpieczników jest przekaźnik rozrusznika i ktoś już gdzieś pisał, ze lubi się zawieszać, udało mi się tam dokopać, ale nie widze go...

Ma ktoś pomysł, co się mogło stać, nie widać szczególnie przepalenia kabli, dodam tylko, ze zauważyłem, ze przy okazji przepalił się, a właściwie stopił bezpiecznik podgrzewania tylnej szyby, chociaż wątpie, zeby mialo to cos wspolnego, a po wymianie dziala bez zarzutu.

Podejrzewam, ze moze nagle gdzies pojawiło się za duże napięcie, i przy okazji dostał ten bezpiecznik i cos z rozrusznika? Przekaźnik?

Proszę o pomoc...

Dodano po 25 [minuty]:

usterka naprawiona, przynajmniej tymczasowo :)

faktycznie zawiesił się przekaźnik, wystaczyło go zdjąć i postukać nim, zeby się opamiętał

Jakby ktoś pytał to znajduje się w skrzyneczce po prawej stronie pod maską (patrząc od przodu auta), ten pośrodku

0 0