Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor z USA transportowany do Polski

30 Maj 2011 12:50 11098 11
  • Poziom 9  
    Czy sprzęt z USA może być przydatny w naszym kraju? Mam na myśli telewizor. Używam 60' Sony LCD HD do odbierania TV kablowej i satelitarnej, ale także jest podłączany pod komputer. Moje pytanie dotyczy możliwości odbioru TV z internetu na Sony, który jest przystosowany do NTSC tu w USA. Czy odbierając TV z internetu taki zestaw będzie dalej pracował? Planuje zabrać Sony aby odbierać nagrane czy przegrane filmy w NTSC. Proszę o pomoc...
  • Poziom 33  
    Jeśli chcesz oglądać filmy na youtube to bez problemu sobie pooglądasz. Więc co to za pytanie?
  • Poziom 9  
    A co z samym odbiorem telewizji? Ntsc a Pal itd? Jest sens w ogóle ściągać taki sprzęt do Polski i liczyć na to, że będzie działał z systemem, który jest w naszym kraju?
  • Specjalista techniki DVD
    Telewizja cyfrowa naziemna DVB-T w Polsce MPEG-4 w Stanach MPEG-2 czyli brak odbioru.
    Polska PAL Stany NTSC
    Fonia Polska 6,5MHz modulacja FM Stany 4,5MHz modulacja AM
    Zasilanie Polska 230V Stany 120V ( czasami zasilanie TV jest 110V-230V)
  • Poziom 34  
    Miałem do czynienia z tv SHARP (nie pamiętam modelu) z USA.
    Klient kupił, bo mu powiedzieli w sklepie, że ma system PAL, ale miał zasilanie 120V, więc kupił transformator.
    Po podłączeniu do kablówki okazało się, że obraz jest czarno-biały i brak fonii.
    W instrukcji doszukałem się, że ten tv obsługuje system PAL na jednym wejściu chociaż był to PAL stosowany w Ameryce Południowej, ale podłączyłem do tego wejścia magnetowid i obraz był kolorowy.
    Poleciłem klientowi magnetowid z uszkodzonym mechanizmem jako tuner tv i problem był rozwiązany.
    Poszukaj w instrukcji czy jest coś o systemie PAL, jeśli tak to można próbować, a jeśli nie to raczej nie przywozić.
    Ten tv miał kilka wejść HDMI, próbowałem podłączyć dekoder "n", ale zawsze był napis błąd HDCP.
  • Poziom 40  
    Fonia w USA jest 4.5MHZ nie FM a AM, PAL stosowny w AP to 3.58MHZ taka podnośna jak dla NTSC. Podobny tv z Kanady ktoś sprzedawał w Polsce i dostał cenę za niego nie pokrywającą transportu i ryzyka że uszkodzi się matryca.
  • Moderator
    Guzik: sprawdź w menu odbiornika czy istnieje możliwość zmiany systemu TV. Jeżeli tak to na jaki i w jakich opcjach.
    Dotyczy to tak przekazów analogowych jak i cyfrowych, ponieważ amerykańska cyfrówka jest zupełnie niekompatybilna z europejskim DVB. Ale te lepsze odbiorniki produkowane na rynek amerykański były wielosystemowe, trzeba więc sprawdzić czy jest to wersja pełna czy "okrojona".
    Jeżeli istnieje coś takiego jak wybór "Country" to trzeba sprawdzić czy jest tam POLAND, E. EUROPE czy nawet GERMANY.
    Na takie wodotryski jak MPEG4 AVC H264 bym nie liczył.
    W najgorszym przypadku masz duży monitor.
    Jak zasilanie? uniwersalne czy US only...?
  • Poziom 8  
    Mam w domu TV Sharp LC-52LE640U kupowany w USA i pod zwykły dekoder za 100pln na DVB-t działa TV naziemna, przy czym w instrukcji jest opis, że tv ma system atsc/ntsc a , gdy chodzi o wybór kraju, to tylko USA, Kanada i chyba Meksyk... Nie jest więc tak źle - jestem ciekawy jak to ktoś wytłumaczy od strony technicznej, skoro powyżej tyle jest zastrzeżeń. TV kupowany ponad rok temu i działa przez transformator...
  • Moderator
    Mieszasz kilka zagadnień...

Każdy odbiornik, niezależnie z jakiego jest kraju i jaki ma kraj w menu oprogramowania będzie działał z zewnętrznymi dekoderami. Jest to wówczas zwykły monitor z głośnikami i tak go należy traktować.

Zupełnie innym problemem jest jakie systemy nadawania sygnału potrafi ten odbiornik obierać. W USA, Kanadzie i Meksyku sygnał naziemny jest nadawany/był nadawany w standardzie NTSC - i to jest analogowy system przkazu obrazu - odpowiednich europejskich systemów PAL i SECAM.
    ATSC to system nadawani cyfrowego, odpowiednik europejskiego MPEG2 i MPEG4

Zasilanie to oddzielny problem i różnie rozwiązywany w różnych wyrobach. Są takie co maja tylko 110/60Hz ale są tez takie co maja 90-240V/50-60 Hz. Niemal we wszystkich współczesnych odbiornikach w zasilaczu jest duża przetwornica zasilana wyprostowanym napięciem sieci zasilającej.
  • Poziom 8  
    Nie do końca rozumiem co oznacza wcześniej użyte sformułowanie:

Cytat:
    Na takie wodotryski jak MPEG4 AVC H264 bym nie liczył.
    W najgorszym przypadku masz duży monitor.

Czy zatem "duży monitor", to chodzi o jakieś uszczerbki w obrazie względem zasadniczych możliwości TV przy zgodności systemowej czy po prostu o konieczność zastosowania dekodera? Tak na oko patrząc obraz jest ładny i to z antenki pokojowej (kilka km od domu jest maszt), a i tak na razie nie jest to podłączone przez hdmi (jestem laikiem, ale chyba to ma wpływ na polepszenie). Nie mam jednak jakiejś skali porównawczej, żeby wyrokować czy to jest to co powinno być...Jeśli nie byłoby to MPEG4 AVC H264, to jak to sprawdzić czy faktycznie to nie jest to?
  • Moderator
    Dobrze myślisz....

Każdy odbiornik tej klasy to w zasadzie dobry monitor z wbudowanym tunerem. Jeżeli tuner jest nieprzydatny - chociażby ze względów niezgodności ze standardami sygnałów nadawanych na danym obszarze - to "monitor będzie - a przynajmniej powinien - prawidłowo współpracował z zewnętrznym dekoderem, który pełni role zewnętrznego tunera.

MPEG4 AVC H264 to tylko standard transmisji sygnału, nic więcej. Odbiornik wewnętrznie pracuje wg zasad określonych w jego systemie operacyjnym. To tak w dużym skrócie....
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedź, wyjaśnienie. Ze swojej strony uważam temat za zamknięty.

Moderowany przez arko100:

Proszę używać przycisku "zamknij temat" (symbol kłódki)