Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zestaw kombinacji zero-jedynowych

gizmog 30 Maj 2011 13:25 803 3
  • #1 30 Maj 2011 13:25
    gizmog
    Poziom 13  

witam,

Potrzebna mi kombinacja liczb zero jedynkowych 2^8 (czyli 256 kombinacji)
    szukałem w necie czegoś gotowego, lub pomocy w utworzeniu najprostszego generatora (potrzebuje po prostu spisać lub skopiować te kombinacje, żeby ich użyć w dalszych obliczeniach, już nie związanych z programem).
    Nie ma co ukrywać, że moje doświadczenie z programowaniem jest na bardzo, bardzo niskim poziomie.
    Próbowałem coś skleić z podpowiedzi do podobnych tematów, lecz wyskakują błędy (które zresztą nie wiem co znaczą).

#include <cstdlib>
    #include <iostream>

using namespace std;

int main()
    {
    for (int i = 0; i <= 255; i++)
    Console::WriteLine(Convert.ToString(i, 2));
    system("PAUSE");
    return EXIT_SUCCESS;
    }

Takie coś wklepałem do kompilatora (wydaje mi się, że czegoś brakuje), sugerując się innym tematem.
    Wyskoczyło mi kilka błędów, jeden dot. Console.Writeline (na początku miałem Console.Writeline tak jak było na innym forum, ale znalazłem informacje, że dla C++ powinno być Console::Writeline), że Console nie jest zadeklarowane.

To chyba nie jest trudny program, lecz przerasta moje możliwości.
    Jeśli jest ktoś kto podpowiedziałby co tu dopisać, to byłbym bardzo wdzięczny
    (nie proszę o napisanie całego kodu - nie chce być uznany za lenia, po prostu nie mam pojęcia co dalej robić, a w poradnikach c++ nic nie znalazłem - chociaż podpowiedzi co zmienić, później będę dalej kombinował co dalej i ewentualnie dalej pytał w razie błędów).

a tu jakieś materiały, które znalazłem:

for(int x1=0;x1<n;x1++)
    for(int x2=0;x2<n;x2++)
    for(int x3=0;x3<n;x3++)
    {
    //dla 3 zmiennych
    //kombinacja wygląda tak [x1,x2,x3]
    }

wersja bez przecinków:

Console.WriteLine(Convert.ToString(i, 2));

hack na przecinki:

Console.WriteLine(int.Parse(Convert.ToString(i, 2)).ToString(@"0\,0\,0\,0\,0\,0\,0\,0"));

tu podobny temat na elektrodzie, tyle, że autor potrzebuje dużo bardziej skomplikowanego programu

Link

Mi sam program nie potrzebny - chodzi mi tylko o te kombinacje (bo przy 256 jednak na kartce bez pomyłki nie dam rady wszystkich wypisać) - więc może zna ktoś stronę w necie z taką listą kombinacje to również będę wdzięczny - ja nie znalazłem.

Dziękuję i pozdrawiam
    ]Link[/url]

0 3
  • #4 30 Maj 2011 14:06
    gizmog
    Poziom 13  

dzięki wielkie, o to właśnie chodziło

dałem pomógł

pozdrawiam

0