Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgląd przez internet Orange Free

LiveCam 30 Maj 2011 14:49 5663 13
  • #1 30 Maj 2011 14:49
    LiveCam
    Poziom 16  

Witam!
    Montuje u klienta zestaw kamer i chciałby mieć podgląd w domu co się dzieje we firmie. Klient ma internet Orange Freedom (identycznie jak neo) . Słyszałem, że orange blokuje porty i nie da się przekierować portów z rejestratora. Może ktoś z was zna jakiś patent żeby to jakoś ominąć?

Co do zdalnego pulpitu to odpada bo próbowałem i jest gorzej niż źle.

Dziękuję z góry!

Pozdrawiam!
    Dawid

0 13
  • Napad.pl
  • #2 30 Maj 2011 17:26
    guardnet.pl
    Poziom 11  

Witam,
    Kolego spóbuj jednak przekierować porty, nic mi nie wiadomo na ten temat, że orange blokuje porty, a jeżeli tak to wyrzuć go na świat poprostu na porcie 80, napewno nie będzie zablokowany. Oczywiście najlepiej wyrzucić ten oryginalny modem, na usb i zastąpićgo routerem z wbudowanym modemem takim jak do neostrady. Rejestrujesz sobie dynamiczną domenę np. w dyndns.org i po sprawie. Mam klienta który ma właśnie internet orange freedom, i wyrzucone na zewnątrz kilka usług i wszystko dobrze działa, kwestia szybkości łącza to zupełnie inny problem.
    Pozdrawiam

0
  • Napad.pl
  • #3 30 Maj 2011 17:48
    mily_swiety
    Poziom 12  

Dokładnie - szybkość łącza oraz ilość danych jaką może przesłać tym łączem to podstawa - żeby się po tygodniu nie okazało, że transfer ograniczyli do minimum bo klient wykorzystał już limit :(

0
  • #4 30 Maj 2011 18:52
    LiveCam
    Poziom 16  

mily_swiety napisał:
    Dokładnie - szybkość łącza oraz ilość danych jaką może przesłać tym łączem to podstawa - żeby się po tygodniu nie okazało, że transfer ograniczyli do minimum bo klient wykorzystał już limit :(

Ten internet akurat nie ma limitu, jest to zwykły internet stacjonarny tyle że od orange.

Jednak nadal nie rozwiązałem problemu, ponieważ w rejestratorach D-max nie można zejść poniżej wartości bodajże 5000 na porcie, więc 80 to już wogóle odpada.

Może ktoś inny ma jakiś pomysł ?

0
  • #5 31 Maj 2011 10:22
    kjn
    Poziom 12  

Kolega guardnet.pl dobrze radzi.
    Zastąp modem z Orange, jakimś ruterem.
    Zarejestruj sobie dynamiczną domenę np. w dyndns.org
    Skonfiguruj ruter dla dynamicznej domeny.
    Dla rejestratora na "sztywno" przypisz IP w wewnętrznej sieci rutera.
    Na ruterze definiujesz, który port z zewnątrz na zostać przekierowany na dane urządzenie w sieci wewnętrznej rutera i na który port.

Przy testach pamiętaj, że będąc za ruterem w przeglądarkę wpisujesz numer IP rejestratora, a będąc poza domem adres zarejestrowanej domeny.

0
  • #6 31 Maj 2011 13:01
    LiveCam
    Poziom 16  

Witam!
    Obecnie na obiekcie jest zainstalowany router i nic to nie daje.

Nie mam pojęcia co zrobić a zapowiada się że będzie takich problemów coraz więcej bo u co drugiej osoby jest właśnie ten internet (tanizna to biorą )

Pozdrawiam!

0
  • #7 01 Cze 2011 10:32
    guardnet.pl
    Poziom 11  

Kolego, napisz jaki masz model tego rejestratora?

0
  • #8 01 Cze 2011 11:08
    LiveCam
    Poziom 16  

Witam!
    Rejestrator to D-max DVR 440H

Pozdrawiam!

Dodano po 32 [minuty]:

Witam!
    Porty ustawia się w 3 zakładce porty. To jest jakiś port wyjściowy dns. Port podglądu i konfiguracji to 5 tys cos tam i nie da się zejść niżej .

Pozdrawiam!

0
  • #9 01 Cze 2011 11:15
    guardnet.pl
    Poziom 11  

Kędziora napisał:

Ten internet akurat nie ma limitu, jest to zwykły internet stacjonarny tyle że od orange.
    Jednak nadal nie rozwiązałem problemu, ponieważ w rejestratorach D-max nie można zejść poniżej wartości bodajże 5000 na porcie, więc 80 to już wogóle odpada.

Kolego, a jak ty próbujesz łączyć się z rejestratorem, przez przeglądarkę www? Standardowy port dla tego typu połączenia, jak wynika z instrukcji jest to port 80.

Sprawdź czy na porcie 80 już nie jest przekierowana jakaś usługa, np remote - zarządzanie routerem. Najlepiej ustaw w rejestratorze stałe IP, tylko nie z puli DHCP rejestratora.

No chyba że się łączysz z programu to wtedy musisz jeszcze przekierować 5920 i 5921 z tego co widzę takie są standardowe.

0
  • #10 01 Cze 2011 11:56
    LiveCam
    Poziom 16  

Witam!
    Niestety nic to nei dało. Zrobiłem jak poradziłeś i nic. Oczywiście w obrębie sieci rejestrator jest widziany jednak po za nią czyli w sieci już go nie idzie dodać.

Połączyć ogolem próbuje się przez program, ale przekierowanie portów programu jest nie możliwe, ponieważ operator podobno to blokuje .

Próbowałem jeszcze przed chwilą na przeglądarce ale również nic to nie dało.

Pozdrawiam!

0
  • #11 01 Cze 2011 12:09
    guardnet.pl
    Poziom 11  

No to jest dziwna sprawa, bo tak jak napisałem w pierwszym poście miałem do czynienia z tym internetem orange freedom przekierowywalem tam sobie różne usługi z sieci LAN do WAN poprzez przekierowanie portów na routerze i nie było problemu.
    A powiedz mi czy wogóle z internetu da się wbić na remote rejestratora i na jakim porcie to masz ustawione?
    Może zrobił byś print screena z ustawień rejestratora, odnośnie przekierowania?

0
  • #12 01 Cze 2011 12:12
    LiveCam
    Poziom 16  

No właśnie nie da się. Nie mam pojęcia dlaczego, nawet router zarejestrowalem na ddns i nie da się z niego wejść.

0
  • #13 01 Cze 2011 12:20
    guardnet.pl
    Poziom 11  

A masz wogóle załączoną opcje remote access w routerze bez tego się do niego nie wbijesz z zewnątrz.
    W moim routerze to wyglada tak i usluga remote access chodzi na porcie 8080, czyli jak chce się do niego wbić w przeglądarce wpisuje http://mojadomena.dyndns.org:8080 i wtedy pojawia mi się ekran logowania do routera.

0
  • #14 13 Lip 2011 10:09
    LiveCam
    Poziom 16  

Witam! Problem rozwiązany. Konfiguracje routera były złe. Wszystko działa.

0