Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Focus MK1 1,8 TDCi ciężkie zapalanie zimą a usterka czujnika wałka rozrządu

30 Maj 2011 16:19 6064 2
 • Poziom 15  
  W Focusie padł czujnik położenia wałka rozrządu ( temat tutaj > https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9496458#9496458 ). Czujnik wymieniony dzięki kolegom z elektrody i auto znowu jeździ.

  Chciałem popytać czy czujnik pada i amen czy psuje sie powoli, a podczas tego psucia wadliwość daje się coraz bardziej we znaki ? Pytam bo zimą miałem dziwne problemy z zapalaniem. Focus zapalał za drugim lub trzecim razem (po 20-30 sek kręcenia każde) ale zawsze zapalał. Problem z zapalaniem pojawił się wcale nie pierwszymi mrozami tylko jakoś tak nagle w środku mrozów i trwał, aż znowu zrobiło się ciepło (powyżej 0 st C)

  Pytanie czy kłopoty z zapalaniemna mrozie mogły mieć związek z psującym się powoli czujnikiem wałka rozrządu czy przyczyny należy bezwzględnie upatrywać w innych podzespołach jak świece, filtr itp ? Pewnie się przekonam gdy znowu zrobi się zimno, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia ?
 • Pomocny post
  Moderator na urlopie...
  Czujnik położenia wału albo padnie całkiem (nie można uruchomić silnika), albo tak, że jeśli się silnik nagrzeje to auto zgaśnie i nie da się uruchomić silnika. Dopiero kiedy ostygnie, znów można uruchomić silnik, jak gdyby nigdy nic. Co do ciężkiego palenia na zimnym, to szukaj gdzie indziej, np. czujnik temperatury silnika.
 • Poziom 15  
  OK, THX. Wielkie Dzięki za pomoc