Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PrintBrush - kieszonkowa drukarka atramentowa z aparatem cyfrowym

exti 30 Maj 2011 17:18 1651 1
 • PrintBrush - kieszonkowa drukarka atramentowa z aparatem cyfrowymChciałoby się powiedzieć "ciekawa koncepcja", jednak to urządzenie ma naprawdę trafić na rynek w przyszłym, a być może nawet jeszcze w tym roku. PrintBrush 4x6, bo o nim mowa, to kieszonkowa drukarka atramentowa z wbudowanym aparatem cyfrowym. Mało tego, może ona drukować zarówno na papierze, jak i na drewnie oraz materiale.

  Pomysł powstał już w 2000 roku, wczesny prototyp zaprezentowano w 2003, lecz udoskonalenie konstrukcji zajęło ponad 10 lat. Zastąpiono między innymi LED-owe sensory optyczne laserowymi, aby uzyskać większą dokładność. Jak to działa? Nazwa PrintBrush jest tutaj bardzo adekwatna, bo tą drukarką posługuje się, jak pędzlem, przesuwając ją po kartce papieru lub innym podłożu. Nie trzeba się wcale martwić o utrzymywanie stałego tempa, można nawet przesuwać drukarkę pod kątem. Odbity od zadrukowywanej powierzchni promień lasera trafia do czujnika optycznego, a na podstawie zmian intensywności odbitego światła ustalany jest kierunek i prędkość ruchu. W zależności od tych parametrów drukarka "wypluwa" kropelki atramentu o odpowiednim kolorze (spośród 16 milionów).

  Wbudowany aparat cyfrowy ma rozdzielczość 5 Mpix, a sama drukarka 600 dpi. 4x6 w jej nazwie oznacza, że maksymalny obszar druku wynosi 4x6 cali. Cena została ustalona na 149 dolarów, jednak trzeba pamiętać, że do tego dochodzi jeszcze koszt zasobnika z tuszem.

  Źródło:
  http://www.ohgizmo.com/2011/05/30/printbrush-4x6-handheld-printer-and-digital-camera-in-one/

 • #2 30 Maj 2011 22:31
  michal-michalik
  Poziom 23  

  Pozwolę sobie prze-kleić film ze źródła. Bo dopiero on wyjaśnia o co biega ;)

  Link


  Iście genialne naprawdę fajna zabawka :D