Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja - VW Passat B5

Bruczi 08 Sie 2011 22:33 33748 34
    sobol350
    Poziom 15  
    jannaszek napisał:
    Cytat:
    Rurka zarabiana- mam nadzieję, że w pełni drożna, że zawór nie został przytkany paprochem.
    Czasem trzeba otworzyć układ i podać suchy azot na tłoczną stronę i zaobserwować wylot ssącej strony- sprawdzić drożność.
    Nie ma znów cudów.

To pisałem dawno, ale i tak mi nie pasuje, albo kłamałeś co do ciśnień, zapchanie zaworu rozprężnego, czy też filtra, objawia sie spadkiem ciśniania L i H.

Nie zawsze kolego,nie raz miałem takie szopki,np. passat b5- ciśnienia oki went.pracują a rurki przy grodzi ledwo zimne.Wychodzi na co?,a na dysze rorpreżną,rozkrecam staram się wyjąć iiiiii i nie mogę,odkręcam przewody od grodzi i wybijam ją od tyłu drutem,motuje nową (jeszcze przedmuch azotem,bo klient nie chce pukania) i śmiga.

Tak więc nie raz zdarzy się szopka przy której servis z małym doświadczeniem nie daje rady.

Pozdrawiam
    phanteon
    Poziom 2  
    Witam

Pozwalam sobie się podłączyć pod temat.

W moim passtuchu, po sprawdzeniu przez elektryka - umarł sterownik wentylatora a wiatrak się tak zastał przez to, że po podłączeniu na krótko ledwo się kręcił. Powiedział, że sygnał dochodzi do sterownika a ze sterownika już "martwa cisza".

Poczytałem i wiatrak kupiłem ori GATE'sa, bo podróby z allegro są tak "dobrze" wyważone, że czuć drgania na całym aucie.

Mam tylko straszny problem z tym sterownikiem. Nie mogę nigdzie znaleźć numeru części, ani jak to wygląda dokładnie (wg znajomego - metalowa puszeczka z ożebrowaniem). Przeczytałem gdzieś, że w autach z CANem (a mam pastucha B5FL 2005 rok, po ostatnim lifcie dla tej budy) nie da się podłączyć na "patencie/krótko" i wsadzić zwyczajny przełącznik w kabinie - więc nie zostaje mi nic innego jak kupić ten sterownik.

Wakacje się zbliżają a klima w czasie jazdy chodzi - ale jak stanie człowiek w korku to wyłączy się. Można z tym jeździć, ale dla mnie to druciarstwo zwykłe i kiedyś sie zemści.

Pozdrawiam

Dodano po 8 [minuty]:

Doszedł nowy problem odnośnie wiatraka- choć sprzedający twierdzi, że nie będzie żadnego
    Mój, wg sprzedającego, mój powinien mieć numer z końcówką "R". (poniżej odpowiedź sprzedającego). Jego jest z końcówką C/J (link na końcu posta). Czy mimo to będzie pasować i nie będzie mi sadziło żadnych błędów (dla przypomnienia B5 2005 rok)?

Do podanego modelu oryginalnie idzie z końcówką 8D0 959 455 R czyli z wyglądu trochę inny, technicznie to samo tzn 300W średnica 280 ale wygląd inny zerknij pdf z audi, ale wszystko to samo co VW.
    http://tkosior.w.interii.pl/wentylator/gate1.pdf

http://allegro.pl/show_item.php?item=1770290408

Z góry dziękuję!!!
    fridays2
    Poziom 2  
    Witam

Wczoraj nabiłem klimę i coś z nią jest nie tak :( bardzo słabo chłodzi
    agregat słychać jak sie załącza obroty wzrastają wiatrak działa a wieje słabo :(
    ciśnienie na obydwóch rurkach takie same w granicach 6 bar
    test nie pokazuje żadnego błędu kod 444
    przy komorze cienka rurka jest tak na zmianę raz letnia raz chłodna , grubsza troszkę chłodniejsza od cienkiej - osuszacz chłodny
    po zgaszeniu silnika słychać szum/bulgotanie tak jak by ciśnienie gdzieś uciekało

poradźcie co trzeba zrobić żeby zadziałała
    sobol350
    Poziom 15  
    Odciągnąć czynnik i rozkręcić połączenie przy scianie grodziowej klucz 22 i 24 i wyjąć oraz skontrolować dyszę rozprężną i czy wogule jest.
    Druga sprawa to kontrola kompresora może już umarł bądź zawór sterujący w nim.

tu masz foto w którym miejscu znajduje się dysza (ta rurka zaznaczona na niebiesko)

fridays2
    Poziom 2  
    Sorki nie miałem czasu na odpisanie :(
    klima śmiga az milo okazało sie ze zaworek był zasyfiały siatka przebita uszczelka pęknięta i w dodatki odwrotnie założony :)

Uploaded with ImageShack.us