Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie najlepiej kupić te części do komputera(Poznań)?

30 Maj 2011 20:14 3552 19
  • Poziom 17  
    Witam

Składam komputer. Wiem mniej więcej jakie części do składu ale nie wiem jakie sklepy wybrać ponieważ nigdy nie kupowałem odbierając osobiście. Wiem jednak że z niektórymi sklepami są problemy(znajomi mieli) ponieważ nie dostarczają części na czas itd.

Procesor: Używany na allegro np http://allegro.pl/core-2-duo-e6400-2-wentylatory-i1629800479.html 150zł
    płyta główna LGA 775 do 170zł
    ram 4 GB ddr3 140-150zł
    zasilacz corsair 430 cx 160zł
    karta graficzna GF 9600 GT używana na allegro 170zł
    dysk twardy do 160zł
    nagrywarka 70zł
    obudowa Brutus 310 Pure Black 130zł lub używana na allegro (markowa) do 100zł
    razem ~1150-1160 (komputer bez monitora składam do 1100zł)

Jakie sklepy polecacie do tych części w Poznaniu :)? I oczywiście które części byście wybrali do tych cen co podałem?
  • Poziom 24  
    Zobacz Proline na Ratajczaka lub na Wildzie. Kupiłem tam sporo części, nie tylko dla siebie. Po drugie jak trafisz na nie działające pamiątki to wymieniają od reki na nowe :). Miałem problem z kompatybilnością ramu z płytą główną.

Możesz też zobaczyć w komisie na Mickiewicza w podwórzu za Pizzernią. Gość ma dobre używane sprzęty (płyty, procki, ramy, grafy itp...). Jak pogadasz to może dostaniesz coś wyjątkowego :).
  • Poziom 17  
    Hubert_1 napisał:
    Zobacz Proline na Ratajczaka lub na Wildzie. Kupiłem tam sporo części, nie tylko dla siebie. Po drugie jak trafisz na nie działające pamiątki to wymieniają od reki na nowe :). Miałem problem z kompatybilnością ramu z płytą główną.

Możesz też zobaczyć w komisie na Mickiewicza w podwórzu za Pizzernią. Gość ma dobre używane sprzęty (płyty, procki, ramy, grafy itp...). Jak pogadasz to może dostaniesz coś wyjątkowego :).

Proline biorę pod uwagę tylko że tam jest drogi zasilacz corsair który mam w zestawie (200zł) w innych sklepach 160zł oprócz tego jakieś inne sklepy? Inwazjapc? neo24.pl? emarket?

A ten komis dokładnie gdzie się znajduję? Znasz/cie jakieś inne komisy w Poznaniu jakby co? :)
  • Poziom 42  
    Dlaczego komputer na 775? Nie bierz GeForce do dwóch rdzeni...
  • Poziom 17  
    daavid117 napisał:
    Dlaczego komputer na 775? Nie bierz GeForce do dwóch rdzeni...

na 775 bo wolę intela od AMD.....

Dlaczego mam nie brać GeForce do dwóch rdzeni :P?
  • Poziom 42  
    Wolisz czyli pomijasz kwestię nieopłacalności 775 względem AM3, tak? Rozumiem, że świadomie przepłacasz za taką samą, a nawet niższą wydajność? Ja wolałbym dołożyć 200zł i mieć Phenom II X4.
    Nvidia całkowicie skopała sterowniki do GeForce, które bardzo obciążają CPU, więc dwurdzeniowe procesory się wręcz zapychają powodując wyraźny spadek wydajności.
  • Poziom 43  
    Do LGA 775 pamięć ram DDR 3?To jaka to ma być płyta główna?
  • Poziom 17  
    daavid117 napisał:
    Wolisz czyli pomijasz kwestię nieopłacalności 775 względem AM3, tak? Rozumiem, że świadomie przepłacasz za taką samą, a nawet niższą wydajność? Ja wolałbym dołożyć 200zł i mieć Phenom II X4.
    Nvidia całkowicie skopała sterowniki do GeForce, które bardzo obciążają CPU, więc dwurdzeniowe procesory się wręcz zapychają powodując wyraźny spadek wydajności.

Core2Duo intela dostanę za jakieś 120 zł +30zł chłodzenia a na AMD może 30-20 zł taniej wyjdzie... więc co to za oszczędnośc?
    Hmm miałem kiedyś Athlona na 939 i uszkodził się... Intel jeszcze nigdy nie dał mi w kość.

Jaką kartę Radeona byś polecił?
  • Poziom 42  
    @UP: Taka oszczędność, że będziesz miał wydajniejszy procesor, na nowocześniejszej platformie. Za 200zł można dostać rozsądną, nową płytę AM3 z DDR3. Na 775 rozsądną płytę na DDR2 za te 150zł używaną może się uda kupić.

Do 200zł 4850.
  • Poziom 17  
    775 z ddr3 też jest :P. Dlaczego taki intel niby zły :P?
  • Poziom 43  
    Są 775 z DDR 3 ale jakie płyty główne same jakieś ekstremalne asusy i inne.
  • Poziom 42  
    Intel nie jest zły, ale przy tej cenie nieopłacalny kompletnie. Tak jak adamadi33 mówi płyty główne na 775 z DDR3 są drogie, a jeśli jest jakiś tani model to jest on wybitnie tandetny.
  • Poziom 17  
    daavid117 napisał:
    Intel nie jest zły, ale przy tej cenie nieopłacalny kompletnie. Tak jak adamadi33 mówi płyty główne na 775 z DDR3 są drogie, a jeśli jest jakiś tani model to jest on wybitnie tandetny.

Czyli w tej cenie lepiej wybrać AMD? hmmm Jakoś zawsze miałem intela... i nie mogę się przekonać do AMD.

Skąd możecie wiedzieć że te poniżej 200zł 775 ddr3 płyty główne są awaryjne skoro nie dawno weszły na rynek...?
  • Poziom 43  
    Też byłem za Intelem ale AM3 niczym nie odbiega od Intela.
  • Poziom 42  
    Niedawno weszły na rynek? Mi się wydaje, że one są na rynku już od dłuższego czasu. Od dłuższego czasu również nic nowego, związanego z LGA775 się nie pokazuje, bo ten socket już umarł i to dawno temu.
    Żebyś nie myślał, że jestem jakimś fanboy'em - spójrz w mój podpis, sam siedzę na 775.
  • Poziom 17  
    ok. wracając do tematu. Które sklepy najlepiej wybrać :)? i jakie produkty z tych sklepów? Zna ktoś jeszcze dobre komisy w Poznaniu?
  • Poziom 24  
    Pytales gdzie dokladnie jest ten komis- jak wjezdzasz w Dabrowskiego (Jezyce) od Teatralki to skrecasz w druga w prawo. Pierwsza jest bodajrze Kochanowskiego a druga to Mickiewicza. Po prawej stronie masz pizzernie i za nia w podworzu masz komis. Kiedys byl jeszcze na piekarach ale mieli slaby sprzet. Moze dostaniesz dobre plytki AM3 :)
  • Poziom 17  
    Hubert_1 napisał:
    Pytales gdzie dokladnie jest ten komis- jak wjezdzasz w Dabrowskiego (Jezyce) od Teatralki to skrecasz w druga w prawo. Pierwsza jest bodajrze Kochanowskiego a druga to Mickiewicza. Po prawej stronie masz pizzernie i za nia w podworzu masz komis. Kiedys byl jeszcze na piekarach ale mieli slaby sprzet. Moze dostaniesz dobre plytki AM3 :)

a dużo jest tam sprzętu?

Znasz jeszcze jakieś komisy jakby co :)?
    A Jakie sklepy jeszcze poleciłbyś oprócz proline ?:)