Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy wymieniać pasek rozrządu w Peugeot 106 2002 jeśli ma mały przebieg?

30 Maj 2011 20:47 4209 4
  • Poziom 22  
    Witam...
    Zakupiłem peugeota 106 1.4 benzyna 75KM. (Listopad 2002r).
    Auto posiada bardzo mały przebieg nie całe 21 tysięcy km.
    Czy wymieniać pasek rozrządu ze względu na jego wiek?? Czas chyba też jakoś na niego wpływa.

Przebieg jest w 100% autentyczny i udokumentowany. Sprawdzany komputerowo itp. Tak, że przebieg na pewno jest oryginalny, stan samochodu też na to wskazuje.

Auto ma już 8 lat no to chyba jakoś to wpływa na ten pasek więc zastanawiam się czy wymienić.

Proszę o opinie czy wymieniać pasek czy nie.
    Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Nie jesteś w stanie sprawdzić autentyczności przebiegu - można teraz już zmienić nawet ten zapisany w ECU silnika.
    Ze względu na wiek - tak, lepiej wymień.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Samochód był zakupiony we Francji przez starszego człowieka jako nowy pierwszy właściciel miał go 4 lata. W książkach serwisowych był wpisywany przebieg (wiem można wpisać bajki). Sprzedał go znajomemu chyba jakaś rodzina wtedy był podłączany pod komputer bo miał 14 tysięcy i wychodziło że taki jest. Ten miał go 4 lata, a teraz sprzedał bo już nie jeździ gdyż ma prawie 80 lat i zdrowie mu na to nie pozwala. Mówi że jeździł nim tylko do kościoła i na zakupy czasem. Nawet jest jeszcze na fabrycznych oponach (44 tydzień 2002 r) praktycznie nie starte więc przebieg wygląda na autentyczny.
    Sam się dziwiłem więc sprawdzałem wszystko co się da żeby jakoś się przekonać czy to prawda czy nie. Akumulator, opony od nowości, zawieszenie w idealnym stanie, klocki, silnik też. I praktycznie zero rdzy więc wszystko wskazuje że przebieg jest oryginalny i raczej 80 letni dziadek nie zmieniał by go.
    Więc chyba ten przebieg rzeczywiście jest oryginalny.

Dziękuje za odpowiedź właśnie tak myślałem że lepiej zmienić pasek rozrządu ze względu na jego wiek.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Fachowcy z dziedziny motoryzacji zalecają wymienić pasek rozrządu po upływie 5lat nawet gdy samochód nie ma przebiegu zalecanego.
  • Poziom 22  
    OK to pasek do wymiany. Dziękuje za odpowiedzi.