Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacja lutownicza

karolmichalewcz 12 Nov 2004 13:50 5413 9
    palker666
    Level 13  
    Witam! szczeże mówiąc ta stacja lutownicza nie wygląda zbyt ciekawie (czytaj profesjonalnie) widać to np. po tym że lutownica jest połączona ze stacją, to oznacza że jak spalisz lutownicę to będziesz musiał kombinować aby podłączyć nową do tej stacji.Pozatym cena zawodowe stacje lutownicze są troszkę wyższe niestety...
    ale i tak decyzja należy do ciebie.Pozdrawiam
    i proszę o opinię innych forumowiczów
    rawka11
    Level 14  
    Witam.
    Ja mam taką stację. Sama lutownica jest na nap. 230V W obudowie jest tylko elektronika z potencjometrem a 230V idzie na grzałkę. Cała kompletna kolba kosztuje 18zł. a grot 5zł. Na dzień dzisiejszy dostępne są części do niej. Wybór należy do ciebie.
    wwwsokol
    Level 24  
    Dobrze że ktoś już zaczął ten temat. Ja również zamierzam kupic stację, mam na ten cel ok. 700 zł i prosiłbym o jakieś sugestie, ponieważ do tej pory stacji nie posiadałem i nie jestem za bardzo w temacie a nie chcę przepłacić.
    rubens
    VIP Meritorious for electroda.pl
    co do stacji z allegro to nie polecam
    - zbyt mała temperatura max!!!
    Niedługo wejdą spoiwa lutownicze potrzebujące więcej niż 360 :)

Najlepiej kupić stację z 450 stopniami.

Jeśli chodzi o tację do 700pln to będzie ciężko.
    Wszystko zależy czy z H-AIR czy nie.
    W granicach 300-400pln polecam XYTRONICA z ESD ( bez h-air).
    jesli ma być z H-AIR to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34321885 ( może nie dokładnie ten model ale stacje tej f-my)
    Stacje tej f-my mają tyle samo zwolenników co i przeciwników .
    W takiej cenie niestety nic innego się nie kupi.
    karolmichalewcz
    Level 18  
    rubens wrote:

W granicach 300-400pln

No tak ale zerknij na różnice w cenie. Początkujący elektronik najzwyczajniej nie mam środków żeby kupić stację na 300-400 zł.
    rubens
    VIP Meritorious for electroda.pl
    KAROLMICHAŁ - pierwsza część mojej odpowiedzi była skierowana do autora postu

-druga do wwssokola

Proponuję czytać....... ze zrozumieniem ( bez urazy)
    Mat2000
    Level 11  
    Witam. Ostatnio zakupiłem sobie stacyjkę lutowniczą XYTRONIC 369 za 190 złotych polskich.
    Stacyjka jest rewelacyjna. Płynna regulacja temeratury od 250 - 450°C.
    Ma również wymienne końcówki.. co prawda za ok 16 zł. za sztukę. Najcieńsza to 0,4 mm, co powinno wystarczyć elektronikom :) (no może nie wszystkim). Gorąco polecam.
    Press
    Level 23  
    Ja sam poskładałem stację. Kolba Solomona. ATmega8 i garść innych układów. Koszty nie pzekroczły 150 zł. Regulaja temp cyfrowa z rozd 1 st C i zakres 50 - 440 st.
    W załączniku schemat.
    electricianul
    Level 12  
    Witam!
    Praca temparatura jest najlepszy? 320 degree?
    Pozdrawiam