Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[STM32][C][uVision] STM32 USB lib a StdPeriph

30 Maj 2011 23:22 2860 2
  • Poziom 14  
    Witajcie

Może ktoś ma doświadczenia z bibliotekami USB ST dla procesorów STM32. Potrzebuje uruchomić na procesorze STM32F103VB obsługę USB. Co by było szybciej przeczytałem rozdział z książki Mikrokontrolery STM32 w praktyce K. Paprockiego.

Uruchomiłem przykład z książki jak i z biblioteki pobranej z strony ST. Problem w tym że te przykłady z tego co widzę bazują na trochę innych bibliotekach/plikach nagłówkowych. Mam problemy z redeklaracjami po załączeniu pliku nagłówkowego stm32f10x.h , nie bardzo mogę dołączyć core_cm3.h. Jednym słowem programując niektóre peryferia zaczyna mi brakować różnych rzeczy. Bez usb wszystko oprogramowałem na moje potrzeby, natomiast nie bardzo mogę to połączyć z tymi bibliotekami.

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Ja radzę sobie z problemem w ten sposób że ustawiam w projekcie ścieżki wyszukiwania na wszelkie foldery z plikami .h.
    Podpowiem jeszcze, że dobrą praktyką jest też skompilowanie biblioteki do postaci biblioteki :P Ale na początek wystarczy dołączyć ją do projektu.
    W którymś nagłówku musisz zmienić deklarację, że używasz biblioteki a także określić z której rodziny procka używasz.
  • Poziom 35  
    Redeklaracji pozbywasz się, pisząc w pliku H

Kod: C
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod