Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scenic RX4 1.9 DCI 2002 - nie odpala.

gela79 30 May 2011 23:36 6456 11
    gela79
    Level 2  
    Witam, mam Scenica rx4 1.9 dci z 2002 roku. Jak dotąd auto bez zarzutu zima lato palił bez problemu, nowa bateria itd. Od tygodnia auto na zimnym paliło po rozgrzaniu kręci wszystko gaśnie i nic, nie pali. Po czym teraz w ogóle nie odpala, pokazywał błąd czasu podgrzania. Po wymianie świec żarowych w kompie czysto i nic, więc czujnik położenia wału, też nic. Dalej pompa wtryskowa pokazywała na starcie do 100 barów, zmieniłem na drugą używaną i 110 barów. Wtryski po teście przelewu ok, problem polega na tym,że nie chcę na darmo wpuszczać się w koszty. W czym może być problem? Filtr paliwa wymieniony.
    glosny83
    Level 28  
    Podgrzej ręcznie świecę i sprawż czy zapali.Sprawdż przy okazji czy są dobre bo morze je szlak trafił.
    nowy_90
    Level 14  
    To raczej nie świece samochod by odpalil nawet na jednej dobrej świecy, moze sprobuj cos podac latwopalnego w dolot.
    glosny83
    Level 28  
    nowy_90 wrote:
    To raczej nie świece samochod by odpalil nawet na jednej dobrej świecy, moze sprobuj cos podac latwopalnego w dolot.

I tu się mylisz kolego.
    boozyt
    Level 19  
    Też miałem przypadek clio 1.5 DCi na jednej świecy zapalił.
    nowy_90
    Level 14  
    Sa to silniki doladowane, tym bardziej nie bedzie problemu odpalic w tych temperaturach na jednej swiecy.
    trans-serwis
    Level 39  
    Doładowanie akurat nie ma wpływu na odpalanie, ale ciśnienie na szynie bardzo dużo. Tutaj bym szukał problemu.
    gela79
    Level 2  
    Odpala z ręki jak plakiem mu pomożesz, jak zapali chodzi normalnie pompa ma normalne parametry, z tego co się orientuje to przy rozruchu pokazuje za mało, czujnik na listwie też wymieniłem i nic.

Dodano po 2 [minuty]:

W dolot plak mu pomaga, pali od ręki. Świece są dobre, majster mówi,że brak ciśnienia podczas rozruchu. Jak załapie chodzi bez zarzutu, chodź na początku miał falowanie obrotów.
    888kf
    Level 12  
    I jak problem się rozwiązał? Mam podobny przypadek, z plaka odpala a sam nie chce. Przy starcie ciśnienie ma 110 bar a po odpaleniu 270 bar. Testu przelewów jeszcze nie robiłem. Ktoś wie jakie powinien mieć ciśnienie przy starcie?
    gela79
    Level 2  
    Już jest oki, test przelewów powtórzyłem i okazało się,że wtrysk lekko leje czy coś w tym stylu. Od Naprawy żadnych problemów wszystko ok i obroty równo. Bez żadnych problemów.
    888kf
    Level 12  
    U mnie test przelewów także wykazał że czwarty wtrysk do regeneracji.
    bartekk113
    Level 2  
    Witam!
    Mam problem z scenic 1.9 dci 2004 rok
    od kilku tygodni odpalal 1 na 4 lub 5 razy tak jak by elektromagnes nie dziala dobrze wiec wymienilem rozrusznik na nowy i teraz nic sie nie dzieje tylko slysze ciche klick jak przycisne START, nawet nie kreci tak jak wczesniej, rowize mam problem z dmuchawa caly czas daje na maxa.

prosz pomocy
    ps sprawdzalem pod autem rozrusznik i jak podlaczylem bezposredniu to dzialal normalnie a ze stacyjki juz nie.