Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana fabrycznego radia Siemens NCDR 1100 z nawigacją

31 Maj 2011 02:15 7198 6
  • Poziom 20  
    Opel Zafira, którego posiadam wyposażony jest fabrycznie w radio Siemens NCDR 1100 + nawigacja. To drugie jest mi kompletnie nie potrzebne, a samo radio kompletnie mi nie leży. Więc chciałbym je wymienić na radio z poprzedniego auta - kaseciak firmy Sony, bardzo porządne radio. Ale z tego co się dowiedziałem to takie wywalenie tego fabrycznego radia nie jest możliwe - kontroluje ono rzekomo komputer. Ale poszukałem też u wujka Google i jeśli dobrze zrozumiałem, to rozwiązanie "kompromisowe" istnieje.
    Chodzi o to, by to radio schować np pod fotelem, ale powinno być podłączone za wyjątkiem przewodu sygnałowego anteny. Antenę tę podpinam do tego nowego radia Sony i je montuję w miejscu fabrycznego. Będzie to wymagało jak rozumiem poprowadzenia dodatkowej wiązki kabli.
    Czy w takim wypadku na tym wyświetlaczu z godziną i temperaturą będzie się wyświetlać jakieś info odnośnie aktualnie wybranej stacji oraz czy będzie można sterować tym radiem Sony przyciskami z kierownicy?
  • Spec od car audio
    Sterowanie przyciskami z kierownicy załatwisz odpowiednim interfejsem. A sam wyświetlacz można przerobić na wejście RGB i podłączyć tam sygnał np. z samochodowego DVD (wymagane wyjście RGB i sygnał NTSC).
  • Poziom 20  
    Ale jak wywalę tego NCDR to nie będę miał możliwości sterowania komputerem pokładowym, tak?
  • Spec od car audio
    Klawisz BC do sterowania komputerem pokładowym masz właśnie w radiu fabrycznym.
  • Poziom 20  
    Więc jedyna opcja (jeżeli chcę to radio Sony mieć) to wywalić NCDR do schowka, w jego miejsce dać Sony. Z tym, że:
    - do NCDR w schowku potrzebny jest przedłużacz (jest takie coś czy sam muszę kabelki sztukować)
    - do schowka nie ciągnę wyjścia na głośniki i wejścia z anteny bo to podłączam do radia Sony
    - oryginalne przewody zasilające NCDR dadzą radę zasilić jeszcze to radio Sony czy do zasilania ciągnąć nową linię?
  • Poziom 19  
    Nie chcę zakładać nowego tematu więc pytam tu. Miałem multi display w zafirze mam komplet ncdr1100 + wyświetlacz, zrobiłem przekładkę, ale niestety radio gra na jednej stacji, na wyświetlaczu nie mam żadnych informacji jest tylko znaczek opla godzina i temperatura.
    Przepiołem kable niby po kolorach (mała wtyczka przepięta orginalna dolutowałem tylko zielony i biało zielony. Może ktoś ma informacje jakie kable trzeba podpiąć jakiś schemat .
    Tech nie wykrywa radia.
  • Poziom 2  
    Radio 1100 a cid jak spiac