Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Eurostar 24-4 powyżej 50st słychać iskrownik

31 Maj 2011 08:57 1726 6
  • Poziom 18  
    Witam
    Może ktoś spotkał się z podobną przypadłością w Junkers Eurostar 24-4, powyżej 50°C słychać iskrownik. Nie ukazuje się żaden błąd piec wydawałoby się, że pracuje normalnie (gorąca woda jest), nie może jedynie przejść w tryb gdzie podawana jest większa ilość gazu ("duży płomień") .
    Człowiek z serwisu dokonał pomiaru na elektrodach lewa strona (2 elektrody) prąd 3mA elektroda z prawej strony prąd 6.2mA, stwierdził że powinno być max 2mA i do wymiany cała płyta z elektroniką.
    Czy w naszym kraju nie jest praktykowana naprawa takich płyt (płyta optycznie wygląda idealnie) wymienia się je po prostu jak baterie.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Sprawdż czy pojedyncza elektroda jest dobrze ogrzewana przez gaz w momencie kiedy słychać iskrownik.
  • Poziom 18  
    zybie napisał:
    Sprawdż czy pojedyncza elektroda jest dobrze ogrzewana przez gaz w momencie kiedy słychać iskrownik.

Jest w zasięgu płomienia więc stawiam, że jest dobrze ogrzewana (jest jakiś "specyficzny" sposób aby to sprawdzić).
    Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Najpierw znajdź serwisanta który oczyści-umyję palnik i nagrzewnicę. Poszukaj serwisanta z doświadczeniem a nie takiego który zaczyna od płyty głównej. Zła płyta w Eurostarze-4 to rzadkość...(Pomiar mierzy się na szeregowo na jonizacji powinno być 4-5µA).
  • Poziom 18  
    serwisszulborski.pl napisał:
    Najpierw znajdź serwisanta który oczyści-umyję palnik i nagrzewnicę. Poszukaj serwisanta z doświadczeniem a nie takiego który zaczyna od płyty głównej. Zła płyta w Eurostarze-4 to rzadkość...(Pomiar mierzy się na szeregowo na jonizacji powinno być 4-5µA).

Ehh no właśnie wymianę płyty zlecił wykwalifikowany pracownik z jedynego serwisu Junkersa w mieście :/
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Płyta to ostateczność. Raczej niespotykana w tym modelu, co zresztą potwierdza mój kolega z forum. Serwisant , jeżeli autoryzowany , to pewnie niedouczony lub leniwy. Może zasugeruj mu aby zaczął od początku a nie od końca...
  • Poziom 18  
    Prawdę powiedziawszy to piecyk już jest po gwarancji, przed wezwaniem serwisu rozkręciłem go do "momentu" gdzie do przeczyszczenia palinka i dysz musiałbym odkręcić go od elektrozaworu ale, że to wiąże się z wymianą uszczelki której nie posiadałem to odpuściłem