Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub 350 - częste zacięcia papieru

31 Maj 2011 09:28 2110 4
  • Poziom 13  
    Rozebrałem maszynę i co stwierdzam:
    - koła zębate w napędzie są nieco(!) zdarte ale na oko widać, że żaden ząb nie jest wyłamany a silnik, który miał wytarty ślimak podstawiłem z drugiej maszyny
    - rolki pobierania wyglądają jakby nienaruszone, choć maszyna zrobiła już 470k
    - sprzęgło pobierania z zewnątrz wygląda ok - koło zębate bez śladów zużycia
    Niemniej jednak po wykonaniu kilku kopii, a z pierwszej szuflady prawie natychmiast, następuje zatrzymanie cyklu, zacięcie papieru - pierwsza kartka staje na bębnie lub wejściu do pieca, przy czym słychać jest wyraźny zgrzyt jakby z pobierania. Maszyna wyświetla komunikat - wysuń wybraną szufladę a następnie włóż papier, mimo iż szuflada jest pełna. Po wykonaniu tego i wyjęciu zaciętego papieru rusza ale zaraz powtarza się to od nowa. Widać także rozmazanie na kartce - zlewanie tekstu. Sprzęgło rejestracji podmienione na nowe.
    Proszę o jakieś sugestie, co jeszcze można sprawdzić.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Czyli jednak problemy z pobieraniem i transportem papieru o czym świadczy ten komunikat o konieczności włożenia papieru. Po prostu czas przejścia kartki nie zgadza się z ustawionym formatem dla danej kasety. Czyściłeś listwę zbierającą pył papierowy? Czasem zdarza się że czujnik obok niej jest zasypany pyłem papierowym.

C.
  • Poziom 13  
    Tej listwy akurat nie czyściłem - zaraz się za to zabiorę.
    Puki co - dzięki
  • Poziom 10  
    Miałem podobny problem w kopiarce C350. Jeżeli Twój problem pojawia się przy kopiowaniu tylko z pierwszej kasety to i tylko tam bym szukał problemu, a nie w czujnikach trasy papieru, bo one nie należą do pierwszej kasety tylko, prawda ? Rolki w tych maszynach nie są wykonane ze standardowych materiałów tak jak np w Toshibie więc ciężko moim zdaniem okreslić ich stan zużycia. Ja wymieniłem obie i problem zaginął. Polecam zacząć od tego a potem ewentualnie eliminować inne usterki typu uszkodzenia napędów itd. Jak chcesz mam gdzies serwisówkę do 350ki i bodajże Parts Catalog (jakbys chciał numery rolek) ale musiałbym poszukać. Daj znać.

POZDRAWIAM
  • Poziom 13  
    Zabrałem się do czyszczenia listwy odpylającej i okazało się, że bardzo ciężko kręcą się wałki w module synchronizacji. Rozebrałem, wyczyściłem łożyska (tuleje), przesmarowałem - maszyna ruszyła bez zgrzytów.
    Teraz czekam na podstawienie nowych, bo te jednak są trochę wyrobione.
    Myślę, że rolki pobierania też profilaktycznie wymienię.
    Dzięki za podpowiedzi.
    Pozdrowienia.