Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka polar lt 1013-pralka nie działa,wydaje się, że nie ma w ogóle napięcia

feniks780 31 Maj 2011 11:46 3065 6
  • #1 31 Maj 2011 11:46
    feniks780
    Poziom 2  

Witam,
    mam następujący problem z pralką polar typ LT1013. Pralka nie działa na żadnym programie przy włączeniu przycisku on/off, lampka kontrolna się również nie zaświeca jedynie czasem mignie przy poruszaniu wtyczką w kontakcie, nie działa również blokada klapy.Wydaje się, że do pralki nie dochodzi napięcie. Tyle że sprawdzaliśmy wszystko co się tylko dało i w kontakcie napięcie jest i wszędzie tam gdzie być powinno też jest.wszystkie kabelki są na swoim miejscu, a pralka mimo to w ogóle nie chce ruszyć.Pragnę również nadmienić iż przy ostatnim praniu z pralką wszystko było w porządku dlatego też nie wiem co się mogło stać i co ewentualnie może być uszkodzone. Bardzo proszę o Wasza pomoc w tej kwestii, jakieś sugestie co i gdzie mogło się zepsuć. Z góry dziękuję za podpowiedzi:)

0 6
  • #2 31 Maj 2011 12:00
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Witam.
    Na początku proponuję sprawdzić kabel zasilający ,czy przychodzi nim napięcie do pralki.

1
  • #3 31 Maj 2011 12:17
    feniks780
    Poziom 2  

Kabel zasilający działa i prąd dochodzi do pralki.

1
  • #4 31 Maj 2011 22:06
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Do sprawdzenia wtyczka przewodu zasilającego, filtr przeciwzakłóceniowy, włącznik "sieciowy"...

2
  • #6 01 Cze 2011 11:34
    feniks780
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc :) Ale okazało się że się przepalił wyłącznik on /off czego wcześniej nie zauważyliśmy i jak na razie zrobiliśmy prowizorkę aż do zakupu nowego i jak na razie pralka działa tyle że trzeba wyjąć wtyczkę z kontaktu, żeby wyłączyć:) oczywiście w tym trybie blokada nie działa ale napiszę co będzie dalej jak już wymienię tą część, bo być może to nie koniec problemów...Póki co dzięki za podpowiedzi. A jeśli chodzi o pana Machefi to dziękuję bardzo że starał się mi wszystko wyjaśnić stosując zdrobnienia:)

Dodano po 1 [godziny] 35 [minuty]:

Chciałam jeszcze nadmienić że nawet przy tej prowizorce pralka pierze i klapa też się w końcu zablokowała:) po prostu amazing:DDD

0
  • #7 01 Cze 2011 14:05
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

feniks780 napisał:

Chciałam
    O kurcze , dopiero teraz zorientowałem się że mieliśmy do czynienia z damą :Fade-color . Pozdrawiam. :bye:

0