Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-32RA1E nie załącza się.

31 Maj 2011 16:17 2189 2
 • Poziom 40  
  Może ktoś ma doświadczenie w naprawie tego tv, serwisówka jest bazie ale trochę innych modeli GA8, GV8, BV8, mój RA1 zasilacz i mb chyba takie same różnicę znalazłem że w tamtych wlutowali 1 HDMI w tym są 2. Nie zapala się dioda sygnalizacyjna choć przetwornica 1 na MR4020 działa zasilając MB i daje wszystkie napięcia tak jak podane w serwisówce, druga co ma zasilać inwerter jest na MR4030 i się nie włącza ona i przekaznik. Jedynie co znalazłem to była przebita dioda zabezpieczająca tr przed przepięciem równoległa do uzwojenia cewki przkażnika. Tranzystor załączający przekażnik ocalał. Obawiam się że coś jest z procesorem Altera MAX EPM240T100 bo on odpowiada za załączenie TV.
 • Moderator
  satgal napisał:
  Obawiam się że coś jest z procesorem Altera MAX EPM240T100 bo on odpowiada za załączenie TV.


  Myślę że dobrze kombinujesz. Tylko aby procesor wystawił sygnał gotowości, muszą być spełnione pewne warunki prawda? Nic o tym nie piszesz. No chyba że jest uszkodzony. Jeżeli mógłbyś poprawić pisownię lub korzystać z tej funkcji w edycji okna, bylibyśmy wdzięczni.
 • Poziom 40  
  TV naprawiony po wymianie MB. Dobrze że jeden z kolegów ma takie. Niestety są trudne przypadki, gdy ktoś zaczynał naprawę od wymiany softu, bo TV się resetował przez tą przebitą diodę, która zwierała 12V, gdy TV miał się już załączyć. To że wymiana softu komuś się nie udała to i TV nie przechodził już nawet do czuwania.