Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników komputerowych do amplitunera.

revo26 31 Maj 2011 17:14 7516 14
  • #1 31 Maj 2011 17:14
    revo26
    Poziom 8  

Witam,
    mam taki problem: posiadam głośniki Logitech Z5500 podłączone do komputera, i czasami słucham radia, ale to z sieci nie bardzo mi odpowiada i dlatego szukałem jakiegoś innego źródła, znalazłem mój dawny amplituner Yamaha RX V520, tylko pojawił się problem z połączeniem takiego zestawu.
    Tak na szybko wymyśliłem że można przechwycić sygnał ze słuchawek, niby działa, ale to mi nie odpowiada, bo wyjście słuchawkowe mam tylko na przednim panelu.
    Znalazłem z tyłu wyjście optyczne, ale jak podłączam nim głośniki to nie wykrywa mi sygnału.
    Może ktoś skomentować co się dzieje, i ewentualnie zaproponować jakieś rozwiązanie ?

0 14
  • #2 31 Maj 2011 17:27
    Jarosx9
    Poziom 35  

Jeśli amplituner nie ma wyjścia liniowego, nie chcesz przeróbek i nie chcesz korzystać ze słuchawkowego, to ja bym to tak podłączył:
    1. Komputer do amplitunera przewodem jack->2xcinch, chyba że masz cyfrowe wyjście w komputerze (trzeba przestawić w mikserze żeby działało) to wtedy trochę inny kabel.
    2. Satelity do odpowiednich wyjść w amplitunerze
    3. Subwoofer Logitecha do wyjścia sub out w amplitunerze -nie wiem jakie tam są wejścia ale najprawdopodobniej potrzebny będzie kabel cinch->cinch

Tym sposobem masz wszystko podłączone jednocześnie i wyboru co jest odtwarzane dokonujesz w amplitunerze.

0
  • #3 31 Maj 2011 18:53
    revo26
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź, ale nie potrzebuje podłączać komputera do amplitunera.
    Zestawu Logitecha też nie chce tak podłączać.
    Chcę aby amplituner z głośnikami działał niezależnie od komputera.
    Ciekawi mnie dlaczego nie działa przez tamto wejście optyczne.

0
  • #4 31 Maj 2011 19:34
    Jarosx9
    Poziom 35  

Jeśli ci chodzi o podłączenie komputera do amplitunera to napisałem już, musisz zmienić w mikserze i ewentualnie w amplitunerze jak sam nie zaskoczy.
    Napisz konkretnie co do czego chcesz podłączyć - jakie wejścia i jakie urządzenia.

To połączenie które zaproponowałem,sam osobiście bym preferował ze względu na prawdopodobną kiepskość wzmacniacza w tym logitechu. Zapewne amplituner dysponuje lepszą końcówką.

0
  • #5 31 Maj 2011 19:48
    revo26
    Poziom 8  

Chcę podłączyć amplituner i logitechy.
    W logitechach wejście optyczne w amplitunerze wyjście optyczne,
    i tu moje pytanie dlaczego wyjście optyczne w amplitunerze nie działa.
    Wydaje mi się że sygnał leci bo widzę tam czerwone światełko, ale na logitechach pokazuje no digital data, glośniki są sprawne.

Amplituner ma pełnić tylko rolę tunera, nie wzmacniacza.
    Chyba nawet nie mógłbym podłączyć suba tak jak mówisz, bez przeróbek.

0
  • #6 01 Cze 2011 08:58
    Jarosx9
    Poziom 35  

Coś mi się nie wydaje żebyś tam miał takie wyjście, zamieść zdjęcie tylnej ścianki amplitunera i logitecha, może musisz coś przełączyć w ustawieniach.

Takie połączenie jak napisałem jest możliwe.

0
  • #7 01 Cze 2011 16:26
    revo26
    Poziom 8  

Podłączenie głośników komputerowych do amplitunera. Podłączenie głośników komputerowych do amplitunera.

Możesz napisać jak podłączyć ten subwoofer do amplitunera ?
    Bo tam nie ma żadnego dedykowanego wejścia (w logitechach).

0
  • #8 01 Cze 2011 19:12
    Jarosx9
    Poziom 35  

Oczywiście że wejście jest, podłącz wyjście Subwoofer w amplitunerze do Center/Sub w logitechu. To będzie kabel 2xcinch->mini jack, z tym że jeden cinch będzie wisiał nie wykorzystany, który z dwóch to będzie to musisz sprawdzić doświadczalnie.
    Ja bym jeszcze te optyczne pomęczył, wejdź w menu amplitunera i poszukaj, może gdzieś coś jest nie włączone.

0
  • #9 01 Cze 2011 20:56
    revo26
    Poziom 8  

O faktycznie nie pomyślałem, ten przeznaczony na głośnik centralny ma wisieć.

Właśnie zależy mi na tych optycznych, ale tam widać czerwone światełko więc jakby amplituner nadawał sygnał, mylę się ?

0
  • Pomocny post
    #10 02 Cze 2011 11:19
    Jarosx9
    Poziom 35  

Mam nadzieję że w logitechu zmieniasz przyciskiem Input na wejście Optical?
    Co do światełka to trudno mi powiedzieć, spotkałem się już z urządzeniem w którym mimo iż światełko świeci to trzeba włączyć odpowiednią opcję żeby rozpocząć transmisję.
    Sprawdź jeszcze w menu w opcji I/O ASSIGN czy jest właściwe wyjście ustawione.
    Mam również nadzieję że podłączasz kabel do wyjścia MD/CD-R 1.

0
  • #11 02 Cze 2011 15:09
    revo26
    Poziom 8  

Oczywiście zmieniam, i wyjście też właściwe.
    A co to za menu ? W amplitunerze ?

0
  • #12 02 Cze 2011 16:04
    Jarosx9
    Poziom 35  

revo26 napisał:
    A co to za menu ? W amplitunerze ?

Tak jest napisane w instrukcji obsługi.

0
  • #13 02 Cze 2011 17:36
    revo26
    Poziom 8  

Kupiłem amplituner używany i nie mam do niego instrukcji, ale może znajdę gdzieś w sieci.
    Nie mam też pilota czy to nie będzie problemem ? bo nie znalazłem na panelu przycisku który by odpowiadał za zmianę tych opcji.

0
  • #15 04 Cze 2011 08:08
    revo26
    Poziom 8  

Wygląda na to że dla tunera nie ma takiej opcji, bo gdy podłączę np DVD to sygnał jest i logitechy grają.

Dzięki za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo