Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WAA 20160 BY/1

jasiek_b 31 May 2011 17:52 2943 5
    jasiek_b
    Level 10  
    Witam,
    Jestem tutaj pierwszy raz więc wybaczcie jakieś gafy jeśli się takie pojawią.
    Mam problem z pralką jak w tytule. Nabiera zbyt dużo wody, dochodzi do ok 3/4 drzwiczek. Ponadto migają dwie diody naraz: pierwsza to ta miska z wystającą pianą (pierwsza od dołu) a druga to ta spirala (odwirowywanie).
    Czy ktoś może mi wyjaśnić co to za błąd?

Z góry dziękuję.
  • Helpful post
    sujka5
    Level 26  
    a może najpierw sprawdź czy nie masz zablokowanego kubka hydrostatu lub czy nie jest uszkodzony hydrostat...
    jasiek_b
    Level 10  
    dziękuję za radę! poczytałem teraz trochę o tym kubku hydrostatu i faktycznie objawy w mojej pralce mogą wskazywać na problemy z tym elementem. spróbuję jutro zajerzeć do pralki samemu, coprawda nawet nie wiem gdzie ten kubek się znajduje ale odkręcę obudowę to może coś wypatrzę. jeśli nic nie poradzę to będę jeszcze pisał tutaj przed wezwaniem specjalisty. jeszcze raz dzięki!
    jasiek_b
    Level 10  
    Wracając do tematu - znalazłem kubek hydrostatu - czy ktoś może mnie teraz nakierować w jaki sposób mam sprawdzić czy jest on sprawny czy nie?
    mrhari
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wyczyścić trzeba.
    jasiek_b
    Level 10  
    Dziękuję wszystkim za pomoc! Kubek hydrostatu znalazłem, wyciągnąłem z niego dwa stanikowe druty (fiszbiny) - pralka działa jak nowa!!