Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD Sony DVP-NS905V (DVP-NS705V-NS755V-NS915V) - aktualizacja i naprawa

Piotrekop 31 May 2011 18:57 3236 4
Altium Designer Computer Controls
    Piotrekop
    Level 11  
    mam dwie sprawy.
    1.Czy można wgrać nowszy soft do DVD ns905V np od ns930v lub ns955V. Jeśli można to w jaki sposób i skąd go wziąć?

2. Chciałem naprawić dvd ns905V. Uszkodzony został tranzystor lub tyrystor, wygląda też podobnie jak triak. Odczytałem symbol z serwisówki ale żaden sklep nie może mi pomóc. Wszyscy odsyłają mnie do serwisu. Chciałbym jednak sam dokonać naprawy. Sprzęt został uszkodzony prawdopodobnie przez łuk elektryczny pioruna. Dziwne bo włączone były wszystkie sprzęty a uszkodził się ten co nie był włączony. Element się stopił-spalił. wszystko jest z reszta chyba ok. Podaję symbole detalu: IC101 8-759-643-29 IC BR24C64F-E2. Pierwszy to oznaczenie na płycie, drugi nr katalog. trzeci oznaczenie części. Zamieszczam fotkę i serwisówkę. Tranzystor jest na płytce od układu zasilającego. Jedyne co udało się ustalić po symbolach to, to ze jest to jakaś pamięć. Może ktoś rzuci na to fachowym okiem i podpowie co i jak. Nie wiem gdzie dostać tą część a może jakiś zamiennik. Tu też może być problem bo niektórych zamienników nie ma. tylko serwis sony.

Dzięki,

Piotrekop

DVD Sony DVP-NS905V (DVP-NS705V-NS755V-NS915V) - aktualizacja i naprawa DVD Sony DVP-NS905V (DVP-NS705V-NS755V-NS915V) - aktualizacja i naprawa DVD Sony DVP-NS905V (DVP-NS705V-NS755V-NS915V) - aktualizacja i naprawa

@arko100
    dodaję dodatkowe fotki. Wydaje mi się, że podpowiedziana strona 75 i symbole są z innej płytki zasilającej. Model o którym mowa to 905V. Te z podpowiedzi to 755V i 915V. Chociaż w pewnym sensie podpowiedź wydaje się być dobra ale drukowanie płytki i symbole są inne. Na schemacie str. 72. Nie wiem zgłupiałem już. wygląda to dziwnie. W miejscu na kondensator jest tranzystor. Może ktoś mądrzejszy ode mnie na to spojrzy...

link do schematu:Link https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9568437#9568437

znalazłem coś takiego http://www.cybor-tech.com.pl/info.php?id=51545 może być?
  • Altium Designer Computer Controls
    btomko
    Level 34  
    Wez zlikwiduj punkty za plik
  • Altium Designer Computer Controls
    Piotrekop
    Level 11  
    i to tyle? Można to było zrobić na priv.
    Piotrekop
    Level 11  
    pomogło. DVD śmiga. Można zamknąć.