Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel SD/micro SD -> USB

31 Maj 2011 19:07 4299 5
 • Poziom 22  
  Czy istnieje przejściówka zapewniająca transmisję bezpośrednio na port USB tego co powinno być zapisane na karcie pamięci SD?

  Chciałbym zrobić dość dużą ilość zdjęć, znacznie wykraczającą poza rozmiar karty. Zdjęcia robione zdalnie i seryjnie więc brak możliwości zmiany karty lub zgrania z niej zdjęć. Myślę o adapterze/kablu, który z jednej strony ma wtyczkę w postaci obudowy karty SD a z drugiej podpięty jest bezpośrednio do laptopa.

  Czy istnieje możliwość równoległego podpięcia karty SD (coś w rodzaju bufora zapisu) z jednej strony bezpośrednio pod aparat a z drugiej, poprzez najprostszy czytnik do USB? Mógłbym wtedy programowo sczytywać pojawiające się na karcie pliki, w przerwach miedzy kolejnymi zdjęciami, szybciej niż zapisywałby je aparat. Czy takie coś miałoby sens?
 • Poziom 29  
  Pewni, że są takie kabelki, a żeby było wygodniej to nawet działają bez kabelka :)
  eye-fi
 • Poziom 22  
  Dzięki za podpowiedź. Faktycznie o takie coś mi chodziło. Jednak cena póki co mnie, delikatnie mówiąc, zniechęca... Tańszym rozwiązaniem byłaby transmisja przewodowa, czyli karta z kablem. I nad tym się teraz zastanawiam.
 • Poziom 2  
  Ja też czegoś takiego szukam właśnie na kablu ale nigdzie nie ma
 • Poziom 8  
  a może widział ktoś "przedłużacz" do karty microSD ?
 • Poziom 2  
  Też szukam takiego kabelka tylko ze dla mnie to kwestia być czy nie być. Mianowicie siadło mi wejście w nawigacji USB (2 elektryków próbowało zlutować i ponoć popalone coś jest i się nie da) i dzięki temu kablowi mógłbym się połączyć z navi. Myślę ze to wykonalne więc może jednak ktoś słyszał o takim kablu lub nawet potrafiłby go skonstruować. rozebrać kartę SD i podpiąć się pod jakieś porty komunikacyjne USB. Lub dwie karty SD połączone ze sobą kabelkiem (jeden wkładam do nawigacji a drugi do komputera, czy to jest do zrobienia?)Proszę o pomoc bo nie chciałbym jej spisać na straty.