Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel astra H III 2005r. centralny zamek nie działa

smigus1 31 May 2011 21:39 31645 5
 • #1
  smigus1
  Level 10  
  Czy ktoś spotkał, się z następującym problemem. Znajomy wyjął ze skrzynki w bagażniku bezpiecznik nr38, aby mieć "na wzór" w sklepie. Następnie włożył bezpiecznik i okazało się, że centralny zamek przestał działać. Zdalne sterowanie generalnie działa, normalnie steruje tylko tylną klapą (zamek klapy się blokuje się i zwalnia prawidłowo), nie działa również przycisk centralnego zamka na konsoli. Będę wdzięczny za pomoc.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  fantomass
  Level 9  
  Powiedz znajomemu, żeby wyczyścił styki na bezpieczniku nr 38, może są zaśniedziałe i nie ma styku.. Może sprawdzić też bezpiecznik, czy przypadkiem nie jest uszkodzony (najlepiej podpiąć inny).
 • #3
  smigus1
  Level 10  
  dzięki za szybki odzew, ale to już akurat sprawdziłem. Styki jak nowe, bezpiecznik już wymieniłem. A problem dalej nie rozwiązany
 • #5
  dk1
  Level 12  
  Sprawdzić bezpieczniki odpowiedzialne za centralny (z tego c o pamiętam są 2 w bagażniku) jak sprawne odpiąć na chwilę aku i powinno działać
 • #6
  Pitek_26
  Level 1  
  Dzięki za tą odpowiedź. Zadziałała. Padł u mnie bezpiecznik od otwierania klapy tylnej nr 38 i przy tej okazji przestał działać centralny zamek. Po wymianie bezpiecznika klapa zaczęła działać, lecz nadal nie działał centralny zamek. Jeździłem po elektronikach i wołali po podpięciu do komputera od 500 zł do 700zł za wymianę jakiegoś modułu. Dobrze że nie miałem przy sobie tyle gotówki i nie zgodziłem się na naprawę. Po przyjeździe do domu przeczytałem powyższą radę i po odpięciu i podpięciu akumulatora centralny zamek zaczął działać.