Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra H III 2005r. centralny zamek nie działa

31 Maj 2011 21:39 19681 5
 • Poziom 10  
  Czy ktoś spotkał, się z następującym problemem. Znajomy wyjął ze skrzynki w bagażniku bezpiecznik nr38, aby mieć "na wzór" w sklepie. Następnie włożył bezpiecznik i okazało się, że centralny zamek przestał działać. Zdalne sterowanie generalnie działa, normalnie steruje tylko tylną klapą (zamek klapy się blokuje się i zwalnia prawidłowo), nie działa również przycisk centralnego zamka na konsoli. Będę wdzięczny za pomoc.
 • Poziom 9  
  Powiedz znajomemu, żeby wyczyścił styki na bezpieczniku nr 38, może są zaśniedziałe i nie ma styku.. Może sprawdzić też bezpiecznik, czy przypadkiem nie jest uszkodzony (najlepiej podpiąć inny).
 • Poziom 10  
  dzięki za szybki odzew, ale to już akurat sprawdziłem. Styki jak nowe, bezpiecznik już wymieniłem. A problem dalej nie rozwiązany
 • Poziom 11  
  Sprawdzić bezpieczniki odpowiedzialne za centralny (z tego c o pamiętam są 2 w bagażniku) jak sprawne odpiąć na chwilę aku i powinno działać
 • Poziom 1  
  Dzięki za tą odpowiedź. Zadziałała. Padł u mnie bezpiecznik od otwierania klapy tylnej nr 38 i przy tej okazji przestał działać centralny zamek. Po wymianie bezpiecznika klapa zaczęła działać, lecz nadal nie działał centralny zamek. Jeździłem po elektronikach i wołali po podpięciu do komputera od 500 zł do 700zł za wymianę jakiegoś modułu. Dobrze że nie miałem przy sobie tyle gotówki i nie zgodziłem się na naprawę. Po przyjeździe do domu przeczytałem powyższą radę i po odpięciu i podpięciu akumulatora centralny zamek zaczął działać.