Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 różne agregaty jako zasilanie do końcówek

01 Cze 2011 00:04 1183 7
 • Poziom 11  
  Witam, mam pytanko, chcemy zorganizować impreze plenerową. Mamy końcówki 2x t.amp 2400 i 1x t.amp 3000 proline do tego agregaty 2,5kW + 3,5kW. Czy jeśli 2 mniejsze t.amp podlaczymy pod ten mocniejszy agregat 3,5kW a proline pod ten mniejszy 2,5kW to coś może pójść "nie tak"? Czy istnieje taka ewentualność że moża "buczeć" w głośnikach lub co gorsze może uszkodzić końcówki/procesor? Oczywiscie wszystko przez listwy antyprzepieciowe.
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 43  
  Jak nie dowalicie ,,Czadu w Opór" :D to raczej nic nie powinno się stać, choć z agregatami to różnie bywa. Raczej wywalą w nich zabezpieczenia nadprądowe, a wzmacniaczom nic nie powinno się stać. Pouziemiać to porządnie w jednym punkcie i powinno być Ok.
 • Poziom 41  
  Musisz połączyć punkty neutralne obu agregatów. Albo zastosować separację galwaniczną pomiędzy wzmacniaczami.
 • Poziom 11  
  ok czyli wystarczy że połącze obudowy agregatów ze sobą kablem i bedzie ok? czy dodatkowo uziemić jeszcze rack z końcówkami i procesorem?
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Dobrze było by też uziemić porządnie także agregaty. Zwykle mają one gdzieś na obudowie końcówkę do której podłącza się uziemiony kabel. Najlepiej jakaś porządna szpila w ziemie.
 • Poziom 41  
  Kolego, połączyć punkty neutralne, to nie połączyć punkty ochronne.
 • Poziom 11  
  Byłbyś tak miły, w takim razie i podpowiedział krok po kroku jak połączyć ze sobą punkty neutralne agregatów tak żeby sprzęt był bezpieczny i żeby nic nie sprzęgało?
 • Poziom 41  
  Sprzęgi to sprawa realizatora i jego umiejętności. Natomiast jeśłi chcesz pracować na dwóch różnych źródłach zasilania, musisz połączyć ich punkty neutralne.

  Tu masz dokładnie wytłumaczone jak łączyć agregaty.
  Załączniki: