Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakim kablem połączyć DVI-I (Dual Link) z DVI-D (Dual Link), a może DVI-HDMI?

mikoos2 01 Cze 2011 00:12 16622 2
  • #1 01 Cze 2011 00:12
    mikoos2
    Poziom 10  

Witam serdecznie,

Pytanie proste więc do dzieła:

Na karcie graficznej (Asus ATI Radeon HD 5770) mam standardowo D-sub oraz jak mniemam DVI-I (Dual Link) i hdmiJakim kablem połączyć DVI-I (Dual Link) z DVI-D (Dual Link), a może DVI-HDMI?

natomiast przy monitorze (Acer AL2216w) mam D-sub oraz jak mniemam DVI-D (Dual Link).
    Jakim kablem połączyć DVI-I (Dual Link) z DVI-D (Dual Link), a może DVI-HDMI? Jakim kablem połączyć DVI-I (Dual Link) z DVI-D (Dual Link), a może DVI-HDMI?

Pytanie jest takie: jakim kablem mam to ze sobą połączyć żeby wykorzystać max możliwości i mieć najładniejszy obraz?? (dodam że na D-sub jest kicha, pasy latają jakieś) więc w grę wchodzi DVI (ale jaki?? na co zwracać uwagę przy zakupie kabla? może jakiś link?). Zdaje mi się że widziałem też kable dvi-hdmi - warto ?? (blu ray nie mam wiec mi nie zależy szczególnie na hdmi) ale jeżeli warto to też "jaki?? na co zwracać uwagę przy zakupie kabla?"

sory za takie laickie pytanie, mam nadzieję, że pomożecie

pozdrawiam i dzięki

0 2
  • #3 01 Cze 2011 11:45
    mikoos2
    Poziom 10  

hej dzięki za odpowiedź!

Szczerze mówiąc trafiłem już wcześniej na ten artykuł i domyślałem się, że w moim przypadku chodzi o DVI-D ale nie byłem pewny i wolałem zapytać ekspertów:) Zastanawiałem się po prostu, czy są kable z jednej strony wtyk DVI-D a z drugiej DVI-I ale po zagłębieniu się w szczegóły techniczne doszedłem do wniosku, że to nie miałoby sensu:) Jako że mój monitor obsługuje ponoć HDCP mogę się jeszcze zastanowić nad kablem DVI-HDMI ale w obecnej chwili nic mi to nie daje, no może poza tym, że pewnie jest to zakup bardziej przyszłościowy(gdybym się dorobił jakiegoś odtwarzacza bluray czy coś).

Pozwolę sobie na krótkie podsumowanie z mojego punktu widzenia:

kabel DVI-G
    +tańszy
    +otwarty standard nieobwarowany licencjami
    +brak jakiś durnowatych zabezpieczeń typu HDCP które tylko uprzykrzają życie (jak i inne durnoctwa typu DRM itp)

kabel HDMI-DVI
    +nowocześniejszy i prawdopodobnie bardziej przyszłościowy
    +dłuższy zasięg kabla(dla mnie bez znaczenia)
    -licencje, HDCP i wynikające z tego problemy (nie tylko dla piratów:/)
    -wspieranie wrednych korporacji które na siłę wciskają swoje drogie i mało elastyczne standardy
    -droższy

cóż, dla mnie wybór jest raczej prosty - DVI:) jeżeli w którymś aspekcie się mylę to proszę, poprawcie mnie:)

pozdrawiam

1