Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy dysk + świeży system = powolny komputer

01 Cze 2011 06:34 1502 4
  • Poziom 11  
    Witam!!

Problem jak w temacie, kupiłem nowy dysk do mojego laptopa gdyż ten ostatni 'upadł', włożyłem go do komputera uruchomiłem instalację systemu Win7. Podzieliłem dysk na dwie partycje, pierwsza systemowa 100 GB i druga partycja reszta wolnego obszaru tj. jakieś 380 GB. Wszystko poszło ok komputera działa ale jest problem z jego efektywnością, nawet gdy nic nie robię na komputerze to dioda dysku cały czas mruga, gdy włącza się wygaszacz ekranu (Windowsowski text 3D) to nawet ten text co fruwa po ekranie nie porusza się płynnie tylko chodzi takimi skokami a czasem nawet staje. Przeglądarka Google Chrome zatrzymuje się po czym wyskakuje komunikat że jakaś strona nie odpowiada itp. itd.

Czy miał ktoś podobne problemu??

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi!!
  • Poziom 43  
    Ani wiadomo jaki to sprzęt, ani czyś poinstalował sterowniki (tryb pracy), ani jaki system i co powłączane (indeksowanie np.).
    Uzupełnij dane.

PS.
    W opisie mowa o laptopie - wątek przenoszę (być może nie jest to finalna migracja).
  • Poziom 11  
    No więc postaram się teraz uzupełnić dane!!

Laptop Toshiba A300-1N9, nowy zainstalowany dysk to WD 500GB system Win7 32-bit. Zainstalowałem wszystkie sterowniki jakie znalazłem na stronie Toshiba.

Co jeszcze miałbym Ci podać i gdzie to znaleźć, co to jest to indeksowanie i sterowniki - tryb pracy??

Uruchom => MSCONFIG => Uruchamianie tutaj mam pozostawione tylko podstawowe oprogramowanie które startuje razem z systemem jak antyvirus nic poza tym!!

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Windows 7 i vista ma to do siebie, że po instalacji systemu przeczesuje cały dysk. Mozliwe, że związane jest to z usługa indeksowania systemu plików. Po jakimś czasie powinno się uspokoić, przynajmniej u mnie tak było na każdym komputerze.