Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stałe publiczne IP zablokowane porty. Administrator nie wie o co chodzi..

Kruszon92 01 Cze 2011 09:57 2775 16
  • #1 01 Cze 2011 09:57
    Kruszon92
    Poziom 10  

Witam od 2 tygodni nie moge łaczyć sie w internetowych grach na serwery na stronie

http://www.canyouseeme.org/

Pokazuje mi ze wszystkie porty mam zablokowane nawet 80 (a jakimś cudem moge przeglądać www)

Moj administrator mowi ze moj cały ruch nie wie czemu jest przekierowywany na port 17...ileś (nie pamiętam dokładnie) Mowi tez ze nic z tym zrobić nie moze bo to wina mojej konfiguracji na kompie (zapora wyłączona MS)

Nie mam AP nie mam rutera mam tylko Antene Wlan

Jestem otwarty na wszystkie sygestie

0 16
  • #3 01 Cze 2011 12:01
    Kruszon92
    Poziom 10  

W trybie awaryjnym

Error: I could not see your service on xx.xxx.x.xxx on port (80)
    Reason: Connection refused

i z kazdym portem to samo....

0
  • #5 01 Cze 2011 12:16
    Kruszon92
    Poziom 10  

Już ściągam Ubuntu.

A możne to jakiś wirus mi blokuje porty ?

0
  • #7 01 Cze 2011 12:24
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet

Kruszon92 napisał:

Error: I could not see your service on xx.xxx.x.xxx on port (80)
    Reason: Connection refused

Zaraz, zaraz - "connection refused" oznacza, że próba połączenia nastąpiła i została odrzucona, bo żadna usługa nie działa na porcie 80 - chyba, że masz u siebie na kompie odpalony serwer www ? To, że Ty możesz przeglądać strony www nie oznacza, że port 80/tcp w ruchu przychodzącym musi być otwarty...

0
  • #8 01 Cze 2011 12:27
    Kruszon92
    Poziom 10  

W takim razie jaki mógł bym wpisać port żeby sprawdzić czy działa ? oczywiście aktywny jakiś.

Bo ja juz całkowicie nie wiem co robić...

Albo jak sprawdzić (wykluczyć) usterkę z internetem ?

Tak wyglada Statystyki interfejsu

Odebrano Wysłano

Bajty 21335514 3483982
    Pakiety emisji pojedynczej 44361 25626
    Pakiety inne niż emisji pojedynczej 17 2846
    Odrzucone 0 0
    Błędy 0 24
    Nieznane protokoły 0

Te błedy to normalne ?

Połaczenia aktywne

Stałe publiczne IP zablokowane porty. Administrator nie wie o co chodzi..

0
  • #9 01 Cze 2011 13:26
    salmon

Jeśli to komputera dochodzi kabel antenowy a nie skrętka (czyli w kompie siedzi karta WiFi) , to owszem, błędy się zdarzać będą - cóż, to tylko radio...

Ale tak na marginesie - Ty wcale nie masz adresu publicznego na karcie - czy aby na pewno "Admin" przekierował Ci wszystkie porty ? Może tylko jakieś określone...
    Co do sposobu sprawdzenia - uruchom jakiegokolwiek klienta p2p, np. uTorrenta, ustaw sobie w nim jakiś port i zbadaj, czy jest dostępny jako otwarty.

0
  • #10 01 Cze 2011 13:46
    Kruszon92
    Poziom 10  

Ściągłem uTorrenta wpisałem port 80 i wiele innych i żadnego błędu nie wskazał

Tak z anteny leci kabelek bezpośrednio do płyty głównej (karty sieciowej)

A co do IP na tej stronie http://ip.lanpolis.pl/ wskazuje mi to samo IP ktore podał mi administrator

A dostawca umywa ręce mowi ze to nie jest z nim zwiazane i jak chce to moze przysłac ekipe obcą do komputera (odplatnie) bo jego informatycy mowia ze to nie wina dostawcy netu

0
  • #11 01 Cze 2011 14:00
    salmon

Kruszon92 napisał:
    Ściągłem uTorrenta wpisałem port 80 i wiele innych i żadnego błędu nie wskazał

Błędu nie wskaże, bo dlaczego miałby. Chodziło mi o to, że odpal sobie uTorrenta na jakimś porcie a potem przetestuj stan tego portu na stronce jak poprzednio.

Kruszon92 napisał:

Tak z anteny leci kabelek bezpośrednio do płyty głównej (karty sieciowej)

No to niewiele wyjaśniłeś. Leci kabelek antenowy do karty WiFi, czy leci skrętka do karty ethernet.

Kruszon92 napisał:

A co do IP na tej stronie http://ip.lanpolis.pl/ wskazuje mi to samo IP ktore podał mi administrator

OK, pokazuje. To wcale nie stanowi o tym, że wszystkie porty masz dla siebie. Sprawdź losowo wybrane porty jak opisałem wyżej.

0
  • #12 01 Cze 2011 14:09
    Kruszon92
    Poziom 10  

Ok w Utorrent Ustawiłem porty 80 18390 itp (wszystkie ktore potrzebuje BF bad company2 ) i pokazał sie napis

Success: I can see your service on xx.xxx.x.xxx on port (13505)
    Your ISP is not blocking port 13505

Ale BF nadal nie działa wywala napis ( Utracono polaczenie z serwerem sprawdz swoje polaczenie sieciowe)

Oczywiście z anteny skrętka leci

0
  • #13 01 Cze 2011 14:31
    salmon

W ten sposób sprawdziłeś fakt dostępności portów TCP w kierunku przychodzącym (który nota bene będzie Ci potrzeby, gdybyś chciał być hostem gry), przydałoby się sprawdzić jeszcze kierunek wychodzący. Znajdź IP-ki serwerów gry, posprawdzaj nawet zwykłym telnetem na adres i numer portu.
    A może to kwestia np. jakiegoś patcha do gry ?

0
  • #14 01 Cze 2011 22:01
    Kruszon92
    Poziom 10  

Path jest najnowszy... gra oryginalna ....

0
  • #15 02 Cze 2011 14:52
    salmon

Problem jak rozumiem, jest tylko z tą grą ? To pisz do supportu, podpowiedzą może komunikację z jakimi hostami i na jakich portach trzeba sprawdzić...

0
  • #16 02 Cze 2011 17:29
    Kruszon92
    Poziom 10  

Znalazłem porty które obsługuje BF sprawdziłem działają
    A support wskazuje ze z poratami jest coś nie tak

0
  • #17 14 Cze 2011 13:38
    Kruszon92
    Poziom 10  

Panowie prosze o pomoc....

Całkowicie nie wiem gdzie jest problem.

Zainstalowałem tego BF na laptopie od dziewczyny podłaczyłem do mojego neta i nie działa...

A dostawca upiera sie ze to nie jego wina

0