Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer TS-W3001D4 projekt budowy bassreflex

01 Cze 2011 10:34 3182 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich, chciałbym wam pokazać projekt budowy skrzyni basowej pod głośnik Pioneer TS-W3001D4.

Zrobiłem sobie taki mini projekt. Zaznaczam że jest to mój pierwszy w życiu projekt. Przy projektowaniu skupiłem się (no przynajmniej starałem się) na zaleceniach z instrukcji tego głośnika.

Będzie to moja pierwsza wykonana skrzynia i chciałbym ją wykonać możliwie jak najprostrzym sposobem. Mam właśnie głośnik Pioneer TS-W3001D4 którego nabyłem bo była okazja i chciałbym go wsadzić do jakiejś prowizorycznej skrzyni, jak mi coś z tego wyjdzie to zostanie ten pioneer w tej skrzyni a jak nie to oddam go do jakiegoś warsztatu gdzie mi go zrobią jak trzeba.
    Czy jakbym wykonał skrzynie wg mojego projektu to będzie w miarę prawidłowo to grać?? Bardzo proszę o jakieś porady od fachowców, mile widziane sugestie, skomentowanie mojego projektu.
    Próbowałem coś zdziałać z programem WiniSD ale marnie mi poszło bo zatrzymałem się w martwym punkcie przy strojeniu basreflexa.

Podsumowując:
    1) Czy sam projekt jest w miare dobry?
    2) Jakie popełniłem błędy przy projekcie?
    3) Jak wytłumić skrzynię? (całą czy tylko jakąś część)
    4) Mile widziany jakiś komentarz....

Poniżej zamieszczam mój miniprojekt.
    Link Projektu
    Pioneer TS-W3001D4 projekt budowy bassreflex
  • Poziom 9  
    Dodam jeszcze, że przy projektowaniu wzorowałem się trochę na obudowach z allegro...
    Tylko nie wiem co z tym litrażem, czy jest on liczony z głośnikiem czy bez?
  • Poziom 9  
    Temat nie ma nic wnosić.
    Próbuje się poradzić na forum na którym z tego co mi wiadomo jest dużo fachowców.
    Fora są od tego żeby pokazać coś od siebie lub zasięgnąć porady.
    Po prostu mam dobry głośnik i chcę do niego zrobić skrzynię, nawet mam projekt zrobiony tylko nie wiem czy dobrze go zrobiłem dlatego właśnie umieściłem go na tym forum żeby zapytać o ten projekt tych co mają większe doświadczenie i wiedzę ode mnie na ten temat....
  • Poziom 21  
    To rób wg instrukcji tak jest prawie zawsze najlepiej.
    I w ogóle masz to czym zasilic??
  • Poziom 30  
    Ja bym proponował darować sobie ten projekt i rozejrzeć się w necie za projektem skrzyni br typu szczelinowego. 3001 SPL to istna pompa basowa, ten bass reflex-ik rurowy jest zbyt mały i będzie swistał niemiłosiernie co skutecznie będzie zniechęcało do głośniejszego słuchania.

Dodam też, że minimum jakie należy podać temu głośnikowi to zdrowe 800 rmsu, najlepiej lata przy mocach rzędu 1100 rms.