Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szybko rośnie temperatura, 102 stopnie przy spokojnej jeździe

01 Cze 2011 11:09 3444 6
  • Poziom 31  
    Witam Kolegów.
    Mam Opla Vectra C 2006r 150KM CDTI Z19DTH.
    Otóż jezdze autem już prawie 2 lata i od początku nie działał mi czujnik temperatury [tzn. wskazówka leżała na tym zegarze obok prędkościomierza].
    Po wymianie oleju, nabiciu klimy i wymianie filtra powietrza czujnik zaczął działać tzn zegar. Tylko, że teraz pokazuje bardzo wysokie temperatury, przy jeździe 10 minutowej prędkość 80km/h, bieg 5, temp wynosi około 100 stopni ale żadna kontrolka ani nic się nie pokazuje typu STOP. Temp nie zależy od tego czy jest włączona klima czy nie, czy działa dmuchawa czy nie.

Nawet jak jeżdzę krótkie trasy to jak wyłączę silnik to wentylator jeszcze działa na postoju - nigdy tak nie było.

O dziwo jak jeżdzę w mieście to temparatura spada do około 95 stopni.

Jeszcze jeden objaw jest taki, że kiedyś jak zwalniałem do zatrzymania auta to spalanie mi spadało a teraz spalanie na chwile wskazuje do okolic około 5 litrów [na sekundke dosłownie] po czym wraca do normalnych ustawień. Dzieje się tak przed i po wypalaniu dpfa więc to chyba nie to.

Co to może być?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    W oplach temperatura może wzrastać do 100 c lub nawet trochę wyżej jeżeli nie wchodzi na czerwone pole niema się czym martwić w VW jest 90 c i dalej nie pójdzie chyba że się coś popsuło.Jeżeli płyn jest uzupełniony i go nie ubywa to jest w porządku , a wentylator chodzi tez na postoju.
  • Poziom 31  
    ale jezdze tym autem dwa lata i nigdy tak nie bylo.....
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Witam, wygląda na to że czujka temp jest uszkodzona lub połączenie, te czynności co zrobiłeś nic nie maja do odczytu temp, ale jak nabijali klime mozliwe że ruszyli przewodami i zaczeło pokazywać , aby sprawdzić poprawność wskazań zmierz czy rzeczywiście jest te 102 st. zrobiłem kilkadziesiąt tych vectr sam taką uzytkowałem :D i temperatura na wskażniku stoi na 90st pionowo do góry, sprawdż czy dobrze jest wpieta wtyczka sterownika wentylatorów i czy nie masz spalonego bezpieka od wentylatora , powodzenia
  • Poziom 31  
    Dziękuję Kolego za odpowiedź.

Właśnie tak się stało mniej-więcej od kiedy nabili mi klimę w warsztacie zmiany opon....

Jak zmierzyć czy jest rzeczywiście te 102stopni? Dziś podjechałem z nią na OPCOMA i pokazał "tempareatura cieczy chłodzącej 101 stopi" a dodatkowo "zapełnienie filtra cząstek stałych 100 procent" co mnie najbardziej zmartwiło :(

Kolego gdzie ja odnajdę te rzeczy o których tu piszesz??

Ale mam też nowy i ostateczny objaw:
    im szybciej jadę tym większa jest temp!!!

Jak jadę 6 na 4 biegu to mam tak 94/95 stopni a jak przyspiesze do 100km/h to mam już 100/102... i to nie zależnie czy mam klimę włączoną czy nie :/
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Witam, sterownik wentylatorów jest z przodu silnika na obudowie chłodnic sterowany jest przez kalkulator wtrysku a ten ma namiary z czujnka, czujnik temperatury nad obudową sprzęgła przy głowicy, filtr zapchany powoduje że kalkulator wtrysku próbuje go wypalić i w tym trybie podnosi temp spalin poprzez wtrysk dodatkowej dawki paliwa w końcowej fazie suwu pracy to podnosi temperature silnika, wymień filtr lub wytnij i zmień w kalkulatorze wtrysku nastawy, powodzenia
  • Poziom 31  
    Witam ponownie,
    gdzie są czujniki temperatury?
    Czy to tylko ten czujnik co jest w termostacie?

pozdrawiam.