Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna Zwrotnica

12 Lis 2004 17:53 1071 8
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie, potrzebuje ZWROTNICE do glosika Firmy Pioneer TS-W305C:
    dane glosnika:
    Revc-3.0
    Levc (mH)-2.107
    Fs(Hz)-32.7
    Qms-15.095
    Qes-0.348
    Qts-0.340
    Vas-1.817
    Rms-1.875
    Mms-138.20
    Cms-1.717x10do -4
    glosnika ma srednice 30 cm, 400w nominal power,800w max.music.power. 4 Ohm, 89db/w, 18-2.000Hz. Magnet Weight-2.350g(89oz), Displacement-0.083cu.ft 2.36liters
    Ten glsnik bedzie gral w domu, gdzie moge dostac, czesci do zwrotnicy i gdzie je moge zamowic!!!! bardzo bede wdzieczny za POMOC POZDRAWIAM WSZYSTKICH

mail moj-- one_88(malpa)tlen.pl

• Spec od akustyki
    czy ten głośnik ma grac jako subwoofer, czy jako basowy w jakiejs kolumnie??
  • Poziom 31  
    djbass napisał:
    Vas-1.817

Zapomniales zaznaczyc ze to jest w stopach szesciennych, ale szlo sie domyslic, musialby miec bardzo twarde zawieszenie i malutka srednice :) w litrach 51,8l. SPL jest 89,01dB
  • Poziom 15  
    Jeśli będzie ci słuzył jako subwoofer to powinieneś zastosować zwrotnicę o paśmie odcięcia 200-300Hz. Na elektrodzie widziałem sporo postów na temat zwrotnic. Szukaj, a znajdziesz...
  • Poziom 31  
    Grzelaspace napisał:
    Jeśli będzie ci słuzył jako subwoofer to powinieneś zastosować zwrotnicę o paśmie odcięcia 200-300Hz. Na elektrodzie widziałem sporo postów na temat zwrotnic. Szukaj, a znajdziesz...

Raczej dwa razy nizej :!: Nie chcialbym sluchac tak wysokiego basu z suba...
  • Poziom 40  
    Bardzo trudno jest pasywnym filtrem uciac suba ponizej 200Hz. Jak dasz filtr 100-150Hz to zabierze sporo mocy juz w samym pasmie przepustowym.
  • Poziom 31  
    irek2 napisał:
    Bardzo trudno jest pasywnym filtrem uciac suba ponizej 200Hz. Jak dasz filtr 100-150Hz to zabierze sporo mocy juz w samym pasmie przepustowym.

...i dlatego polecam filtr aktywny wlasnie z takim odcieciem.
  • Poziom 28  
    trudno wrecz.. mało opłacalne i wplywa takze na Qes ..lepiej zastanowic sie nad odcieciem przd wzmacniaczem czyli filtr aktywny z regulacja badz na stałe :) bawienie sie w pasywny nic tu nie da... wrazie czego prosze oto wzorki potworki pozwalajace wyliczyc filtr dolnoprzepustowy
  • Poziom 2  
    To wiec panowie, co mi radzicie, zwrotnica jest potrzebna do suba do domu, skrzynia bedzie wykonana z mdf, z kanalami, jesli ktos bedzie potrzebowal zdjec moge wyslac, a gdzie dostane jakis gotowy uklad, albo u goko moge zamowic zwrotnice, cala gotowa, czekam na szybka odpowiedz
    ------------------
    spoko dzieki za ten filt, ale to i tak mi nic nie daje, przeciez ja nie wiem jak to obliczyc, pozdrawiam
    ________
    Scalono!
    tom