Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

modem Huawei E5 - praca bez baterii możliwa?

01 Jun 2011 11:56 2211 6
  • Level 1  
    Witam
    mam neta w erze z modemem huawei e5, jak wyjmuje baterię i podpinam do kompa przez kabelek to pokazuje się logo ery ale nic więcej się nie dzieje - czy ktoś wie czy można używać ten modem bez baterii? No i czy jakbym podpiął ładowarkę sieciową to by działało bez baterii?

z góry dzięki za odpowiedź
    Piter
  • Level 39  
    Może wypadało by sprawdzić na początek miernikiem czy w porcie USB jest odpowiednie napięcie czyli 5V. Także sprawdzić opcję zasilania w planach zasilania, bo może być włączone jakieś oszczędzanie energii.
  • Level 39  
    Jeżeli masz nieprawidłowe napięcie w porcie usb to modem usb nie będzie działał prawidłowo. Sprawdź napięcie z podpiętą baterią i z odpiętą. Zaczyna się od sprawdzenia postaw a nie kombinowania. Więc proszę je zmierzyć aby mieć pewność że jest ok i dopiero później można zacząć kombinować.

Dodano po 8 [minuty]:

A przepraszam masz rację, nie wiedziałam że modem ma wbudowaną baterię w sobie(nie jest takich dużo). Myślałam że chodzi ci o to że jak z laptopa wyciagasz baterię to ci nie działa modem. Sory za pomyłkę.
  • Level 9  
    Taka bateria posiada trzy pinowe złącze, zawiera elektronikę która ją kontroluje. Cały wątek rozchodzi się o ominięcie tej elektroniki. W przypadku niektórych telefonów użytkownicy wstawiają w obwód kondensator, czy tutaj to zda egzamin?
  • Level 2  
    Witam ja mam Airbox-EFC9 i poradziłem sobie z tym , bateria mi spuchła poszła w kosz , przylutowałem kondensator i dwa rezystory i śmiga na samym zasilaczu.......