Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PS2 slim k這pot z laserem

quentin123 01 Jun 2011 19:23 6538 17
    quentin123
    Level 9  
    Witam. Kupi貫m niedawno nowy laser do konsoli slim scph 70004. Laser PWR 802w. Zamontowa貫m i okazuje sie ze plyta sie dziwnie haczy. nie mam konsoli przerabianej chipem.
    Laser czyta p造t Cd ale z przerwami. Nie mozna jej odpalic do konca,
    wszystkie tasmy sprawdzilem i jest ok. Dioda lasera swieci jasno i wyraznie. Plyta CD obraca sie ale slabo i zacina, a DVD wogole nie rusza.

Wyglada to w sposob podobny jak na tym filmiku.

http://www.youtube.com/watch?v=rheopmUgM00&feature=related

Mo瞠cie mi pom鏂 ? bo nie wiem co teraz zrobi

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Czy to moze byc silnik obrotu lub przesowu lasera ?
    megaman11
    Level 13  
    Witam na 100 procent laser do ustawienia
    quentin123
    Level 9  
    ustawialem caly dzien prawie.. i nic :(
    moze cos zle robie.. nie wiem.. zmieniam jego polozenie ale nadal sie tak robi. laser tak sie dziwnie tnie nawet jak juz plyta chodzi i j 豉pie..

Dodano po 42 [sekundy]:

a p造ta tak sie haczy..
    megaman11
    Level 13  
    To nie jest takie proste z瑿y ustawi laser ale jak masz dozo czasu to spr鏏uj przestawia laser po 1mm na pokr皻le i odpalaj p造tk tam masz 2 pokr皻豉 1 od cd 2 od DVD zacznij od cd

Dodano po 15 [minuty]:

Witam znalaz貫m taki poradnik morze pomorze ale jest niestety do ps2 du瞠j ale pozagl康aj czy w twojej konsolce nie ma tez tej malej z瑿atki do podnoszenia i opuszczania lasera Regulacja lasera w PS2 – miniporadnik (wersja „fat” konsoli).

Oto ma造 poradnik dla wszystkich tych, kt鏎zy maj problemy z odpalaniem gier na swojej Pe eS dw鎩ce. Objawy z貫go skalibrowania lasera s r騜ne – przycinaj帷e filmy DVD, nie odpalanie si gier na DVD (srebrny sp鏚 p造ty) b康 CD (granatowy sp鏚) tudzie obu rodzaj闚. Oczywi軼ie podobne objawy mamy przy zdychaj帷ym laserze (+ przycinki podczas wstawek FMV czy dziwnie d逝gie loadingi), ale wtedy i tak ju nie ma nic do stracenia, a by mo瞠 kalibracj da si co zdzia豉.

Uwaga!!
    Przypominam, 瞠 otwieranie konsoli kt鏎a jest jeszcze na gwarancji r闚na si z jej utrat, przypominam te o podstawowych 鈔odkach bezpiecze雟twa, wiadomo – laser, pr康 i te sprawy.

Zaczynamy od rozkr璚enia konsoli i ju na wst瘼ie warto zwr鏂i uwag gdzie w璠ruj 鈔ubki d逝窺ze a gdzie kr鏒sze – w r騜nych modelach konsol r騜nie to zrobiono, a szkoda by by這 przy sk豉daniu w豉snor璚znie naprawionej konsoli zacz望 przekr璚a si przez p造t g堯wn. Po otwarciu pud豉 (uwaga na ta鄉 陰cz帷 przyciski power/reset z konsol! przyciski mo積a sobie wyci庵n望 z g鏎nej cz窷ci obudowy, dla wygody) naczym oczom uka瞠 si p造ta z radiatorami i „legendarnym” Emotion Engine i Graphics Synthesizer po lewej oraz zamkni皻y modu czytnika p造t po prawej. Dobieramy si do niego – 鈔ubki s do嗆 ma貫 wi璚 potrzebny b璠zie odpowiedni 鈔ubokr皻. Po otwarciu widzimy przed sob 造pi帷e oko niezno郾ego lasera oraz tack, kt鏎 widujemy zazwyczaj w innych okoliczno軼iach (na zewn徠rz) przy wk豉daniu p造ty. Ma豉 bia豉 z瑿atka kt鏎a nas interesuje znajduje si gdzie pod ni. Opcje mamy dwie – odkr璚i tack i j wyj望 (metoda wolniejsza) albo przykry z powrotem laser, w陰czy konsol do pr康u, nacisn帷 eject, poczekac a tacka si wysunie i w takiej pozycji wy豉czy konsol klawiszem power z ty逝 konsoli (tacka si wtedy nie schowa) i od陰czy wtyczk.

Przy okazji bonusowa porada: mo積a zwr鏂i uwag na stan prowadnic po kt鏎ych przesuwa si modu lasera - "郵imak" po prawej oraz dwa pod逝積e metalowe pr皻y po drugiej stronie. Nasmarowanie ich je郵i s suche (byle nie za bardzo i czym w rodzaju WD40 a nie olejem ro郵innym ;) ) u豉twij „jazd” ca貫mu w霩kowi i mo瞠 te pom鏂 albo chocia wp造n望 na cichsz prac konsoli.

Przyst瘼ujemy do sedna czyli do regulacji po這瞠nia soczewki. Podczas obracania bia貫j z瑿atki zgodnie z ruchem wskaz闚ek zegara ca造 laser podnosi si, a do pewnego momentu, po czym po kt鏎ym tam „klikni璚iu” spada na d馧 i zabawa z podnoszeniem zaczyna si od nowa. Zaczynamy wi璚 od zaznaczenia wyj軼iowego po這瞠nia z瑿atki czarnym markerem - robimy sobie gdzie na niej kropk (tak 瞠by鄉y wiedzieli jak by這 wszystko ustawione na pocz徠ku i kiedy mamy ju za sob pe軟y obr鏒 o 360 stopni – wi璚ej kr璚i nie ma sensu, bo po ka盥ym jednym pe軟ym obrocie laser znajduje si w pozycji wyj軼iowej). Przekr璚amy z瑿atk o oko這 1/8 obrotu zgodnie z ruchem wskaz闚ek zegara. Nast瘼nie wk豉damy do czytnika p造t z kt鏎 mamy problemy, zak豉damy g鏎n pokrywk na modu czytnika, pod陰czamy konsol do pr康u (i tu znowu przypominam o BHP :exclam: ;) ) i badamy rezultat. Je郵i nie pomog這, od陰czamy wszystko, wyci庵amy p造t i powtarzamy zabieg (1/8 obrotu). Powtarzamy proces a do momentu kiedy:
    A. laser po zakr璚eniu p造tk zacznie czyta
    B. stracimy cierpliwo嗆
    C. wykonamy dan operacj 8 razy, wr鏂imy do punktu wyj軼ia i nic to nie da (czyli prawdopodobnie laser kaput, czego nikomu nie 篡cz)

Po zako鎍zeniu zabiegu pozostaje nam z這篡 ca造 ten bajzel do kupy. Przy ponownym skr璚aniu warto te zwr鏂i uwag na u這瞠nie ta鄉y 陰cz帷ej przyciski power i reset – 瞠by jej przypadkiem nie przyci望/przedziurawi 鈔ubk.

Je郵i kto ma inne do鈍iadczenia czy uwagi na temat kalibracji lasera czy te tego poradnika to zach璚am do podzielenia si nimi. ;)

Dodano po 2 [minuty]:

Pozdrawiam autora teaser2
    dzimi
    Moderator
    C騜 Kolego Megaman nic odtw鏎czego nie poda貫 w Swoim mini poradniku dla laika. Szkoda tylko 瞠 nie pofatygowa貫 si i nie zapozna貫 co do regulacji pr康u, dok豉dnych danych z serwis闚ki. Tam regulacja odbywa si poprzez pomiary przebieg闚 a nie regulacji "na oko". Tym bardziej 瞠 z貫 ustawienie pr康u lasera ko鎍zy si szybszym zu篡ciem lasera, a tym samym kupno nowego.
  • Helpful post
    megaman11
    Level 13  
    Coz dzimi pomog貫m na ile potrafi貫m a je瞠li moderator jest taki inteligenty to pom鏬 by koledze z ta ps2 bo z wypowiedzi widz ze kolega ma wi瘯sza znajomo嗆 elektronik wiec czekamy na rozwi您anie problemu ;]
    quentin123
    Level 9  
    sprawdza貫m dzi i p造ta cd ze swapem mi sie odpali豉
    potem wlozylem pirackie cd do zrobienia free mc bota i tez j czyta豉.
    nie sprawdzalem tylko DVD. Ale znowu jest tak ze nie chce czytac CD.
    Natomiast DVD kreci sie . Widac strumien lasera i ruch soczewki ale po chwili sie haczy i gasnie swiatelko.. i plyta tez nie moze sie tak mocno rozkrecic..
    megaman11
    Level 13  
    haczy to znaczy tak jak by soczewka stuka豉 o p造t dobrze zrozumia貫m spr鏏uj jeszcze w lewo milimetr albo w prawo przekr璚i regulacje cd
    quentin123
    Level 9  
    p造ta DVD ze swapem kreci sie, laser 鈍ieci po chwili swiatlo gasnie plyta zwalnia a laser sie nie cofa do konca, bo z tego co wiem to powinien... i potem znowu plyta sie rozpedza i swiatlo swieci. tak ze 3 razy a potem staje calkiem i nic
    megaman11
    Level 13  
    spr鏏uj ustawi tak jak ju pisa貫m je瞠li to nic nie da morze laser nowy jest uszkodzony fabrycznie a stary laser co z nim morze podmieni i spr鏏uj na starym ustawi cd i wtedy bynajmniej b璠ziesz wiedzia ze nowy jest uszkodzony a ta鄉 sprawdza貫 od pod陰czenia lasera morze si uszkodzi豉

Dodano po 1 [minuty]:

a spr鏏uj jeszcze cofn望 laser na sankach w陰cz konsole i zobacz czy laser swobodnie schodzi

Regulamin p.3.1.13. Prosz poprawi niechlujn pisowni! [Pablo]
    quentin123
    Level 9  
    chodzi dobrze. zauwazylem ze soczewka ociera豉 plyte. zrobilem tak to nic nie daje.jeszcze poproboje zrobic i poprzestawiac to dvd i cd. gdyby laser byl spalony nie mial by tak mocnego swiatla wedlug mnie, ale nie wiem ;/
  • Helpful post
    megaman11
    Level 13  
    A na soczewce nie ma widocznych rys

Dodano po 7 [minuty]:

JAK by ustawianie nic nie da這 zanie konsole do jakiego dobrego elektronika niech ci ustawi laser taka regulacja nie powinna kosztowa zbyt wiele pozdrawiam i b璠ziesz mia pewno嗆 ze laser jest ustawiony tak jak ma by co zaowocuje d逝窺za 篡wotno軼i lasera

Dodano po 4 [minuty]:

a morze wina nie tkwi w ustawieniu lasera sprawd ta鄉y czy maja przej軼ie czy gniazda nie po odlutowywaly si albo jak wy瞠j zanie do dobrego elektronika pozdrawiam b璠 temat obserwowa

Moderated By dzimi:

S這wo "mo瞠" i "morze" ma w pisowni polskiej r騜ne znaczenie - to tak dla uzupe軟ienia postu. Co do naprawy - mo積a by這 przypuszcza 瞠 to si sko鎍zy. Tym bardziej 瞠 porada - "zanie do dobrego elektronika" - naprawd do嗆 "wysokich lot闚". Nawet nie trzeba by specjalist aby pisa podobne "porady". Udzielam #1 ostrze瞠nia za szkodliwe porady - regulamin pkt.3.1.11.

quentin123
    Level 9  
    ta鄉y s ok. P造ta jakby haczy o g這wic lasera po czym plyta zwalni ai gasnie i tak jest kilka razy ;/ .. to ustawianie nic tez mi nie pomoglo..
    chyba kupie karte z free mc bootem na allegro i bede gral przez pen driva :( tylko nie wiem jak beda gry chodzily. dzieki wielkie za pomoc. jeszcze pokombinuje z tym laserem.
    pawelr98
    Level 39  
    1.Czy usun掖e zwork antystatyczn?
    2.U篡wa貫 lens changera do kalibracji lasera?
    3.Wcale nie musisz gra z pendriva w twojej konsoli da si zamontowa hdd i to bez du篡ch koszt闚 wystarczy odbudowa port ide na p造cie g堯wnej potem pod陰czy dysk twardy.A nast瘼nie hdloader i mo瞠sz gra z hdd
    quentin123
    Level 9  
    pawelr98 wrote:
    1.Czy usun掖e zwork antystatyczn?
    2.U篡wa貫 lens changera do kalibracji lasera?
    3.Wcale nie musisz gra z pendriva w twojej konsoli da si zamontowa hdd i to bez du篡ch koszt闚 wystarczy odbudowa port ide na p造cie g堯wnej potem pod陰czy dysk twardy.A nast瘼nie hdloader i mo瞠sz gra z hdd

a jak mam sprawdzic lens changerem skoro mi plyty nie chodza?
    Tak usunolem. a nawet usunieta juz byla jak dostalem laser.

Dodano po 1 [minuty]:

mam jeszcze pytanie. Jak wyglada granie przez free mc boota ? tna sie gry na USB przez pendriva?
  • Helpful post
    dzimi
    Moderator
    Dziwne - usuni皻a zworka przy nowym laserze? Ca趾iem mo磧iwe 瞠 dosta貫 uszkodzony laser.
    quentin123
    Level 9  
    no wlasnie to mnie zastanawia.